ŽIARSKY STREETBALL sa prvýkrát v jeho 21ročnej histórii odohral vo vnútri

Organizátorom žiarskeho streetballu sa prvýkrát stal Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom. Po rozhodnutí občianskeho združenia Šport a mládež Žiar nepokračovať v organizovaní tejto obľúbenej športovej akcie, celkom logicky prebral organizačnú štafetu práve žiarsky Basketbalový klub.
Už 21.ročník tohto prestížneho podujatia sa pre prebiehajúcu rekonštrukciu a výstavbu nových basketbalových ihrísk na II.základnej škole uskutočnil v nezvyčajnom, septembrovom termíne. Keďže v sobotu 16.9. začalo ráno vytrvalo pršať, organizátorov čakala ťažká dilema. Zrušiť alebo preložiť turnaj? Rozhodnutie o riešení nepríjemnej situácie prišlo v skorých ranných hodinách. Turnaj sa celý presunul do ZUS arény, novozrekonštruovanej športovej haly. Z časových a priestorových dôvodov museli organizátori vypustiť z programu turnaja kategóriu OLD-YOUNG, teda otec a syn. Všetky deti však štartovali v kategórii MINI, takže nikto z najmenších streetbalistov nemusel byť sklamaný.
Organizačný štáb streetballu preniesol skoro ráno všetko potrebné z areálu II.ZŠ do športovej haly a o 9.00hod. sa už turnaj mohol slávnostne otvoriť, za účasti primátora mesta Petra Antala, viceprimátora mesta Ladislava Kukolíka a konateľa TS sro Emila Vozára.
Pre účastníkov turnaja bolo pripravených 100 tričiek s logom Basketbalového klubu, všetci mali pripravený na obed už tradične guláš a kofolu, dospelí účastníci pivo. Za hudobného doprovodu sapostupne podľa programu turnaja rozbehli veľké boje. 19 tímov v 4 kategóriách odohralo systémom každý s každým s následným bojom o bronz a finále o 1.miesto spolu 44 zápasov. Niekedy sa na palubovke až iskrilo, ale zdravotná služba až na pár škrabancov zasahovať nemusela. Vonku vytrvalo pršalo, vo vnútri však bola vynikajúca nálada. Všetci účastníci streetbalu sa zomkli a vychutnávali si nezvykle komornú atmosféru basketbalového turnaja. Pekným spestrením turnaja bola okrem kategórií MINI, ŽIACI a KADETI aj kategória určená basketbalovým vyslúžilcom, veteránom, ktorí svoje najlepšie basketbalové roky v drese Žiaru nad Hronom majú za sebou. Kategória OLD-muži nad 40rokov za účasti 4 tímov predviedla súboje, kde nešlo ani tak o víťazstvo, ako u mládežníckych kategórií, ako skôr o zábavu, pri tej sa zasmiať a hlavne sa nezraniť. Čo sa aj podarilo!
Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom a jeho funkcionári, tréneri a rodičia jeho hráčov, sa úlohy organizátora zmocnili všetkou svojou energiou. Všetkým treba za ich snahu a nezištnú pomoc pekne poďakovať. Poďakovať treba aj mestu Žiar nad Hronom, spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom, spol. s r.o. a OZ Šport a mládež Žiar, ktorí sa finančne a organizačne na organizácii turnaja spolupodieľali. Veľká vďaka patrí aj samotným hráčom, športovcom, ktorí svojou hrou a zmyslom pre fair-play prispeli k vydarenému priebehu 21.ročníka streetbalu v našom meste. Už teraz sa všetci tešíme na 22.ročník, ktorý sa uskutoční už v júni na vonkajších kurtoch našej základne, II. Základnej školy.

Výsledky turnaja:
Kategória MINI: 1. Melagovci2. Kartíkovci3. Dankovci
Kategória ŽIACI: 1. Elite 2. Turbo 3. 4G-čka
Kategória KADETI: 1. Medený kotlík 2. Drviči 3. Taktici
Kategória OLD-muži nad 40: 1. MASH 4077 2. Bajkonur 3. Doktori
Najlepší strelec trestných hodov: Oliver Ondrík
Najlepší strelec trojok: Richard Truben

Norbert Nagy, športový riaditeľ BK