Žiaci začali sezónu víťazstvom

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Považská Bystrica 62:59 (14:19, 39:34, 55:43, 62:59)
Body: Ondrík 12, Barcík 11, Kartík 10, Horváth 8, Kret 8, Melaga 6, Kaša 3, Kondra 2, Šmondrk 2,
Hrali: Valent, Šcepko, Kvak a Kňažko

Body: Kartík 14, Kaša 9, Ondrík 9, Horváh 7, Kondra 6, Melaga 5, Valent 4, Kret 4, Barcík 3, Kvak 2 a Ščepko 2
Hrali: Kňažko

V prvých dvoch zápasoch nového súťažného ročníka nastúpili žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom na domácej palubovke proti súperom z Považskej Bystrice. Je potrebné spomenúť , že družstvo žiakov je zložené prevažne z chlapcov ročník narodenia 2006 a celý rok budú hrávať proti súperom, ktorých rok narodenia je 2005. Veríme, že tento experiment napomôže našich chlapcom k zdokonaleniu ich basketbalových zručností a napomôže im to v ich ďalšom basketbalovom raste.
Domáce družstvo vstúpilo do prvého zápasu trošku s rešpektom proti vyspelejším chlapcom, ale čas postupne ukázal, že aj s takýmto súperom sa dá hrať. Chlapci začali predvádzať svoju tradične skvelú obranu a bojovnosť a postupne pridávali aj nejaké body. Do polčasu sme išli už s miernym náskokom. V druhom polčase sme mierne navýšili svoje vedenie a necelé dve minúty pred koncom zápasu sme viedli už o 12 bodov. Následné nasadenie hráčov z lavičky dokázal súper potrestať, ale zápas sme napokon vyhrali o 3 body.
Do druhého zápasu sme nastúpili v nezmenenej zostave. Zápas sa vyvíjal podobne ako ten prvý, kde sme rozumnou hrou dokázali svoje vedenie navýšiť až na konečných 26 bodov. Tieto zápasy nám ukázali, že aj so staršími a vyspelejšími chlapcami vieme držať krok a pri dodržiavaní taktiky vieme zvíťaziť.
V obidvoch zápasoch sa postupne zapojili všetci hráči z lavičky a svojou kolektívnou hrou a kompaktnou obranou určite potešili všetkých prítomných divákov. Za predvedený výkon im patrí pochvala. Veríme, že tento výsledok ich nabudí do ďalšej sezóny.

Tréner: Ján Valent
Asistenti: Ladislav Balogh a Jozef Oravec