Žiaci v prípravnom zápase zdolali súpera Karlovky

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Karlovka 47:45 (8:12, 21:16, 39:27, 47:45)
Body:  Vonkomer 11,  Ondrík 10, Kret 8,  Kartík 6, Melaga 6, Valent 4, Barcík  2,
Hrali: Kňažko, Kondra, Horváth

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Karlovka 63:35 (8:11, 23:25, 44:27, 63:35)
Body:  Vonkomer 18, Horváth 11,  Ondrík 10, Kartík 9,  Barcík 5, Valent 4, Kret 2, Kondra 2, Melaga 2
Hrali: Kňažko

Deň štátneho sviatku 100. výročia vzniku Československa využili naši žiaci dvomi prípravnými zápasmi proti nepoznanému súperovi z hlavného mesta.

Družstvo Karlovky sa v obidvoch zápasoch ukázalo ako vynikajúci sparing, ktorý nám opäť ukázal, že hrať vyššie súťaže znamená väčšiu agresivitu, rýchlosť a hlavne efektivitu pri zakončovaní.

V prvom zápase sa znovu prejavilo, že hrať proti starším chlapcom nie je nič ľahké. Vstup do zápasu priniesol vyrovnanú hru, kde sa družstvá striedali  vo vedení. Agresívna obrana súpera a fyzický fond sa zdali našim chlapcom ako neprekonateľná méta. Ako nás už neraz prekvapili v tejto sezóne, aj v tomto zápase ukázali, že ich basketbalové zručnosti a chuť víťaziť sú silnejšie ako ich protivníci. Zlepšenou obranou a efektívnejším zakončovaním dokráčali k vytúženému víťazstvu aj v tomto zápase, ktorý sa lámal až na konci, keď za vyrovnaného stavu sme dokázali premeniť posledné šance a súper už len skorigoval celkový výsledok.

Druhý zápas bol ako cez kopirák  a prvý polčas zvládol súper lepšie a išiel do polčasu s vedením o dva body. Následne naše družstvo využilo fakt, že najlepší hráč súpera nehral v tretej štvrtine a vtedy sme umnou hrou a efektívnejším zakončením odskočili súperovi na 17 bodov. Tento rozdiel sme až do konca zápasu postupne navyšovali  a rýchlou hrou, agresívnou obranou a krásnymi basketbalovými akciami sme potešili oko prítomných divákov. Všetci chlapci si z chuti zahrali a je len na škodu, že aj všetci neskórovali. Družstvo sa nakoniec snažilo, aby každý hráč dal aspoň jeden kôš ale posledná akcia zápasu, ktorú zahrali na svojho spoluhráča nevyšla tak ako si predstavovali. Aj napriek tomuto malému nezdaru, treba pochváliť výkon chlapcov, ktorí v nabitom programe dokázali svojho fyzicky zdatnejšieho súpera zvládnuť.

Tréner: Ján Valent
Asistent: Ladislav Balogh a Jozef Oravec