Žiaci na Majstrovstvách SR bronzový

V dňoch od 26. do 28. mája sa naši žiarsky basketbalisti v kategórií žiaci U14 zúčastnili na Majstrovstvách SR, ktoré boli tento rok organizované na našej domácej pôde. Turnaja sa zúčastnilo celkom 6 družstiev teda dve najlepšie družstvá zo západu, východu a stredu Slovenska.  Už od začiatku sme vedeli, že nás čaká päť ťažkých a vyrovnaných zápasov a za pravdu nám dával hneď už prvý zápas, kde sme sa na otváracom stretnutí postavili súperovi zo Žiliny.

Veľmi ťažký úvodný zápas nakoniec vyšiel po dramatickom závere v náš prospech a do turnaja sme vošli s výhrou 59:62. Tento zápas nás veľmi pozitívne nabudil a ešte v ten istý deň sme sa postavili obhajcovi prvenstva z bratislavského Interu. Zápas bol od začiatku do konca veľmi napínavý a dramatický, súperi si počas stretnutia vymieňali náskok, ale na konci zápasu sa z výhry radovali naši súperi v pomere 55:52.

Po tejto prehre sme na ďalší hrací deň už nastupovali pod veľkým tlakom, nakoľko sme v najbližšom zápase, tentoraz proti súperovi z Bánoviec, potrebovali bodovať, ak by sme chceli pomýšľať na celkové prvenstvo v turnaji. Zápas začal v rýchlom tempe a rozhodnúť mohla každá jedna chyba. Naši chlapci predviedli neskutočne bojovný výkon, ale na konci zápasu sa z víťazstva aj napriek odhodlaniu a bojovnosti našich chlapcov z výhry radoval súper 53:64.

Po dvoch prehrách nás čakal ešte v druhom hracom dni zápas s družstvom zo Spišskej Novej Vsi a už od začiatku bola na našich chlapcoch vidieť únava a sklamanie z predchádzajúcich zápasov. V rovnako dramatickom zápase sme nakoniec súpera porazili v pomere 57:58. Táto výhra nám prinavrátila chuť a odhodlanie, vlastnosti ktoré sme potrebovali v chlapcoch prebudiť do posledného zápasu, nakoľko nás v nedeľu čakal posledný súper na turnaji, tento raz chlapci z Košíc, pričom práve víťaz tohto zápasu by rozhodol o držiteľoch bronzových medailí.

Naši chlapci nastúpili vo vysokom tempe a s jednoznačnou chuťou po víťazstve. A práve chuť a  bojovnosť rozhodli na konci zápasu pre náš prospech v pomere 68:50. Chlapci si touto výhrou na konci turnaja zabezpečili celkové tretie miesto v tabuľke.

Kvalitu našich chlapcov na turnaji potvrdzujú aj umiestnenia dvoch našich bojovníkov, Juraja Kreta a Sebastiána Šonkoľa v „ALL STARS A“ tíme. Miesto v tomto tíme vyberajú po tajnom hlasovaní samotní tréneri. Rovnako tak nás veľmi potešilo aj ocenenie nášho Sebastiána Šonkoľa, ktorý počas celého turnaja dokázal súperom nastrieľať najviac bodov zo všetkých hráčov turnaja. Samozrejme však nemôžeme zabúdať aj na ostatných našich chlapcov, ktorí do každého stretnutia nastupovali s elánom, bojovnosťou a chuťou k basketbalu a právom si vybojovali uznanie trénerov aj fanúšikov.

V neposlednom rade nemôžeme nespomenúť aj atmosféru, ktorú na každý náš zápas prinášali fanúšikovia. Ich hlas nás vždy dokázal správne nabudiť a ako šiesty hráč na ihrisku si zaslúžia uznanie celého družstva.

Rovnako tak, by sme radi poďakovali aj organizátorom, dobrovoľníkom a rodičom chlapcov, ktorí sa zaslúžili o správny a bezproblémový chod turnaja, za čo nám dali za pravdu aj ostatné družstvá.

Našich chlapcov čaká teraz kratší oddych, po ktorom sa opäť vrátime do nášho tréningového tempa a začneme spoločnú prípravu na blížiacu sa novú sezónu.

Výsledky MŠK BK Žiar nad Hronom
MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Victoria Žilina  62:59
MŠK BK Žiar nad Hronom : BPSA Inter Bratislava  52:55
MŠK BK Žiar nad Hronom : BBK Bánovce nad Bebravou  53:64
MŠK BK Žiar nad Hronom : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves  58:57
MŠK BK Žiar nad Hronom : ABOVIA 96 Košic  68:50

Tréneri: Marek Marko a Jozef Oravec