Žiaci

MBK VICTORIA Žilina „A“ – MŠK BK Žiar nad Hronom 75:53 (29:4, 46:21, 58:40, 75:53)
Body:  Kartík 27 (1trojka), Kret 6, Kondra 5 (1trojka), Kňažko 4, Ondrík 3 (1trojka), Vonkomer 3, Kaša 3, Melaga 2,
Hrali: Truben, Tóth

Body:  Kartík 15, Kret 12, Ondrík 12 (1trojka), Kondra 5 (1trojka), Vonkomer 4,  Kaša 4,
Hrali: Truben, Tóth, Kňažko, Melaga

Naši chlapci opäť vycestovali za súperom zo Žiliny, tento krát s družstvom „A“. Nakoľko sme na zápas cestovali v oklieštenej zostave, chlapci si pred zápasom neverili a mali rešpekt z toho ako sa bude zápas vyvíjať. Už prvá štvrtina ukázala, že prehnaný rešpekt a rýchlosť a agresivita súpera nám úplne zväzovali ruky. Výsledok prevej štvrtiny vyzeral hrozivo 29:4. Do druhej štvrtiny sme išli s tým, že chceme so zápasom niečo urobiť. Zlepšená obrana a rýchlejší prechod do útoku slávili úspech a chlapci sa dotiahli na rozdiel 49:39, k tomuto sa najviac pričinil hráč Kartík, ktorého smrtiace zakončenie nevedel súper hodnú chvíľu ubrániť. Po tomto stave prišlo k uspokojeniu čo súper dokázal využiť a opäť nám odskočil na rozdiel 19 bodov. Ku koncu zápasu si zahrali všetci chlapci a šetrili sme sily do druhého zápasu.

Druhý zápas sa začal šnúrou 7 bodov v náš prospech a súper ostal trochu zaskočený. Následne domáci otočili nepriaznivý stav ale rozhodujúci náskok si neurobili. Chlapci umnou hrou v útoku a agresívnou obranou išli do poslednej štvrtiny len s mankom 3 bodov. V poslednej štvrtine sme ešte viac zatlačili v obrane a keď sa k tomu pridali aj úspešné zakončenia, slávili sme úspech v podobe prekvapivého víťazstva.

Za predvedený výkon patrí chlapcom „absolutórium“ nakoľko ukázali, že za predpokladu, že si plnia svoje povinnosti sú schopní porážať aj starších a skúsených chlapcov. Bojovný a takticky výkon podali úplne všetci a pochvala  patrí každému jednému hráčovi.

Tréner: Ján Valent