MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 86:34 (21:11, 50:20, 68:30, 86:34)
Body:  Kret 10,  Vonkomer 9, Horváth  6, Ondrík 5,  Katrík 2, Kaša  2
Hrali: Kňažko, Kondra, Melaga

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 69:37 (26:08, 37:13, 57:25, 69:37)
Body:  Vonkomer 8, Kret 8, Ondrík 6, Horváth 4, Melaga 3, Kaša 2, Kondra 2,  Kartík 2, Kňažko 2

Naši žiaci sa predstavili na horúcej pôde v žiackej lige dvomi zápasmi proti veľmi vyspelému súperovi. Opäť sa ukázalo, že nástup do zápasov máme perfektný a ihneď sme sa ujali vedenia. Do stavu 8:8 to vyzeralo na vyrovnaný zápas, chlapci plnili taktické pokyny, ktoré sme si povedali v šatni a bola radosť pozerať ako zvládajú boj proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi. Postupom minút sa však začala prejavovať výšková prevaha súpera a my sme si nevedeli dať rady s obranným ako aj útočným doskokom. Dostali sme mnoho jednoduchých košov a naopak my sme sa nevedeli presadiť zo žiadnej pozície. Zahodili sme množstvo stopercentných šancí a súper trestal každú našu chybu. Agresívny spôsob obrany, neustále zdvojovanie po celom ihrisku bolo pre nás niečo  nové a neprekonateľné.

Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním, že ideme so zápasom niečo urobiť. Perfektnou obranou sme zmarili sedem útokov súpera za sebou, ale aj napriek tomuto zlepšeniu sm nepridali ani bod. Chlapcov to zlomilo a už nedokázali spraviť nič. Svetlé momenty striedali tie horšie a zápas sme napokon prehrali hrozivým skóre, načo toto družstvo nie je zvyknuté.

Druhý zápas sa na vlas podobal tomu prvému, a to aj napriek tomu, že sme zlepšili obranu, dokázali sme previesť loptu cez zdvojovanie, ani toto nám nepomáhalo. Treba povedať, že náš najväčší súper sme boli my, sami. Premieňanie vyložených situácií spod koša, mnohé prečíslenia, ba dokonca protiútoky, kedy hráč ide sám na kôš, sa neskončili tak, ako by sme si to predstavovali. Postupom času si súper opäť vytvoril pohodlný náskok a zápas sa prakticky len dohrával. Chlapci zvládli  druhý zápas  so cťou a prehrali sme „len“ o 32 bodov.

Verím, že si z týchto zápasov zoberieme ponaučenie a na domácej palubovke odčiníme súperovi prehru.

Tréner: Ján Valent
Asistent: Tomáš Fábry