BK MŠK Žiar nad Hronom : BBC Banská Bystrica 51:53  (32:27)
Body: Kňažko 19, Štefanča7, Galko7, Koppl 6, Vonkomer 6, Považan 4, Pavol 2
Hrali: Bielik, Barcík, Jozefčák,Melaga

BK MŠK Žiar nad Hronom : BBC Banská Bystrica53:53  (25:26)
Body:  Kňažko25, Štefanča9,Koppl 6, Melaga 5, Barcík 4, Považan 4
Hrali:   Bielik, Galko, Jozefčák, Pavol, Vonkomer

Po účasti na veľkonočnom medzinárodnom turnaji v Ostrave kde naši mladší žiaci v konkurencii 15 družstiev obsadili pekné 8 miesto ich čakali záverečné dvojzápasy o celkové umiestnenie v tejto sezóne v oblasti stred proti Banskej Bystrici. Prvé zápasyodohrali v stredu 03.05.2017 na domácej palubovke.

Do prvého zápasu nastúpili s cieľom z chuti si zahrať. Prvý polčas bol vyrovnaný, hral sa rýchly kombinačný basketbal a chlapci ho vyhrali o 5 bodov. V úvode druhého polčasu Žiarčania poľavili v obrane a dovolili súperovi otočiť zápas vo svoj prospech. Bojovali však až do samotného záveru, ale chýbalo im trošku športového šťastia a nakoniec prehrali o 2 body.

Druhý zápas mal veľmi podobný priebeh, takže sa bojovalo od začiatku o každý bod. Naši chlapci sa snažili vytvoriť si náskok, ale súperovi sa vždy podarilo bodovo sa dotiahnuť. Zápas mal energiu a hralo sa rýchlo a aj obrana bola dôsledná. V závere zápasu to vyzeralo, že opäť prehrajú a keď sa zdalo že je koniec, tak sa A.Kňažkovi podarilo premeniť v posledných sekundách kôš aj s faulom a po úspešnom trestnom hode sekundu pred koncom nakoniec vyrovnal a zápas sa tak skončil nerozhodne 53:53.

V obidvoch zápasoch musím vyzdvihnúť bojovnosť a konečne aj chuť po víťazstve. Aj napriek tomu, že sa im nepodarilo zvíťaziť, za obetavý výkon si zaslúžia pochvalu všetci chlapci.

BBC Banská Bystrica : BK MŠK Žiar nad Hronom  68:47   (30:20)
Body: Koppl 12, Kňažko 11, Považan 8, Barcík 4, Kvak 4, Bielik 2, Melaga 2, Štefanča 2, Vonkomer 2
Hrali: Pavol

BBC Banská Bystrica : BK MŠK Žiar nad Hronom  70:60   (24:34)
Body:  Kňažko28 (6 trojok), Štefanča14,Koppl13, Vonkomer 4, Melaga 1
Hrali:   Bielik, Barcík, Kvak, Pavol, Považan

Mladší žiaci odohrali v sobotu 06.05.2017odvetné zápasyo 3-4 miesto v oblasti stred u súpera v Banskej Bystrici. Do zápasu nastúpili v oslabenom počte, čo bolo na ihrisku vidieť. Bystričania si v úvode vypracovali 15 bodový náskok a ten si dokázali kontrolovať až dokonca zápasu, ktorý bol aj napriek bodovému rozdielu vyrovnaný po všetkých stránkach. Našou slabou stránkou bola nedôsledná osobná obrana a tak isto aj doskakovanie.

Druhý zápas mal úplne iný priebeh, keď sa A. Knažkovi v úvodnej štvrtine podarilo premeniť 4 trojkové pokusy, čo súpera značne zaskočilo a mal problém držať tempo s našimi chlapcami až do záverečnej štvrtiny kedy sa Bystričanom podarilo bodovo sa na nich dotiahnuť. V záverečnej štvrtine zostalo viac síl na strane Bystrice, ktorá otočila zápas a nakoniec Žiarčania podľahli o 10 bodov aj napriek tomu, že si v tomto zápase zaslúžili zvíťaziť.

Aj napriek veľkej snahe Žiarčanov sa im nepodarilo Bystricu poraziť a v celkovom hodnotení sa umiestnili na 4 mieste. Za odhodlanie a bojovnosť im patrí pochvala.

Tréner: Július Kucej
Asistent :   Ladislav Balogh