Z Košíc si mladší žiaci odnášajú druhé miesto.

Mladší Žiaci na Majstrovstvách Slovenska
v Košiciach v dňoch 13. – 15. 7. 2020

V prvom zápase na majstrovstvách nastúpili Mladší Žiaci proti protivníkom z RIM Basket Košice. Bol to veľmi zaujímavý zápas, kde sa ukázala pripravenosť našich chlapcov. Húževnatý súper im nedal počas celého zápasu dýchať. Bolo vidieť veľa streleckých a útočných akcií na obidvoch stranách palubovky. Svojou bojovnosťou si chlapci vybojovali postup do semifinále.

Štvrťfinále:
BK Žiar nad Hronom – RIM Basket Košice 55:48 (11:14, 16:10, 13:12, 15:12)

Najlepší strelci: Horváth 25, Barcík 11, Valent 6(1 trojka), Kováč 6, Chrobák 2, Herich 2, Barniak 2 a Juhász 1
Hrali: Kovalčík, Mališ, Huraj Max , HurajAlex, Tapfer, Matejka

V semifinále na nás čakal tradičný súper Inter Bratislava. Chlapci sa na tento zápas nesmierne tešili, nakoľko zápasy s týmto súperom bývajú vrchol každých majstrovstiev. Ani v tomto prípade to nebolo inak. Súper sa od začiatku ujal vedenia, ktorý si dokázal preniesť aj do polčasu. Polčasový rozdiel bol 6 bodov a ešte nič nebolo stratené. V polčasovej porade sme si povedali, že teraz príde náš čas a postupne budeme zvyšovať tempo a pokúsime sa zápas dotiahnuť do víťazného konca. Chlapci naplnili očakávania do bodky a v druhom polčase predviedli najkrajší basketbal na turnaji. Kombinačná hra, nasadenie v obrane a k tomu výkon Filipa Horvátha v zakončení vyburcovali našich priaznivcov k mohutnému povzbudzovaniu a chlapci sa v tom momente stali nezastaviteľní. Záver zápasu sme zvládli bravúrne avšak ako to v športe býva v poslednej sekunde Filip Horváth nešťastne stupil súperovi na nohu a vyvrtol si členok.

Semifinále:
Inter Bratislava – Žiar nad Hronom 57:65 (18:10, 17:19, 13:15, 9:21)
Najlepší strelci: Horváth 30 (1 trojka), Barcík 10, Kováč 9, Valent 5 (1 trojka), Juhász 4, Huraj Alex 4, Barniak 2, Herich 1
Hrali: Chrobák, Kovalčík, Huraj Max , Tapfer, Matejka.

Vo vytúženom finále sme sa stretli so Sereďou. Lokomotíva Sereď od úvodu turnaja dokazovala, že chce bojovať o zlato. Družstvo, ktoré sa na MSR objavilo v tejto kategórii vôbec prvýkrát sa stalo akýmsi hrobárom favoritov. Do prvého polčasu sme nastúpili nekoncentrovane a súper si vypracoval trinásťbodový polčasový náskok. Na našich chlapcov dopadla opäť ťarcha toho, že deň pred tým porazia Inter a zrejme očakávali, že sa súper porazí sám. Ďalším dôležitým faktorom bolo zranenie nášho najlepšieho hráča, ktorý sa zranil v poslednej sekunde zápasu o všetko. Chlapci si neverili, že aj za týchto okolností môžu zvíťaziť. V druhom polčase sme sa celý čas doťahovali na súpera, ale nervozita v zakončovaní a nemohúcnosť pri streľbe šestiek (premenených 5 z 21) nás nepredurčovali k tomu, aby sme zvíťazili. Na konci zápasu sme sa síce trojkovým pokusom Jakuba Barcíka dostali na dostrel jedného koša, ale pri následnom pokuse Filipa Horvátha z trojky sme už úspešní neboli. Nakoniec sme prehrali o štyri body. Generácia ročníka 2007 a mladších v tomto družstve ani na tretí pokus nedosiahla na titul. Iné družstvá by možno boli spokojné s medailou, ale naše ambície sú len tie najvyššie a pokúsime sa odčiniť túto prehru o rok a veríme, že jedného dňa to dotiahneme na titul.

Finále:
BK Žiar nad Hronom – Lokomotíva Sereď 53:57 (11:20, 14:18, 11:5, 17:14)
Najlepší strelci: Horváth 16, Barcík 13, Kováč 8, Valent 7 , Barniak 7, Juhász 2

Hrali: Chrobák, Kovalčík, Huraj Max , HurajAlex, Tapfer, Matejka.
MVP tímov: Filip Horváth

O úspech sa zaslúžili:
Horváth Filip, Barcík Jakub, Kováč Ján, Valent Matej, Bruno Juhász, Martin Barniak, Adam Herich, Andej Brumlich, Timotej Šadón, Lukáš Matejka, Jakub Ján Chrobák, Boris Kovalčík, Branislav Mališ, Sebastián Plencner, Adrián Dekýš, Jakub Tapfer, Huraj Max, Huraj Alex, Marek Golebiowski

O postup na finálový turnaj sa zaslúžili aj hráč: Timotej Kršiak

Tréneri: Mgr. Ján Valent, Mgr. Juraj Horváth, Karol Tapfer, Mgr. Tomáš Fábry, Marek Novák a Samuel Horváth
Zdroj foto: Ján Chrobák, basket.sk