Z Bratislavy si muži priniesli víťazstvo

MŠK ISKRA Petržalka : MŠK BK Žiar nad Hronom 75 : 83  (22:21, 15:23, 22:13, 16:26)
Body: Branislav Obert 25b., Jakub Mokráň 18b., Jaroslav Supuka 13b., Jozef Huljak 11b., Michal Dolník 9b., Jozef Oravec 3b., Maroš Vrtík 2b., Lukáš Tkáč 2b.

V sobotu muži vycestovali na zápas do Bratislavy. Od úvodného rozskoku sa hral v hale na Domkárskej vyrovnaný zápas. Najskôr sa dostali domáci do mierneho vedenia, hlavne zásluhou podkošovej hry, kde nám robili problémy domáci siloví podkošoví hráči. My sme  však následne zmenili rytmus a tempo hry a svojou rýchlosťou a úspešným zakončením brejkových situácii sme sa dostali do 7-bodového vedenia, ktoré sme si udržali až do konca prvého polčasu. Na začiatku druhého polčasu sme však dovolili domácim opäť vyrovnať hru a do konca sa dostali do mierneho vedenia. Ani to nás však nezlomilo, znovu sme prepli na vyššiu rýchlosť a otočili skóre vo svoj prospech. Záver zápasu sme odohrali dobre aj takticky a hlavne sme premenili všetkých šesť trestných hodov po fauloch súpera a v pohode sme dokráčali do víťazného záveru. Dôležitým faktorom zápasu bolo, že sme  dokázali zmenou obrany ubrániť domácich vysokých hráčov a potom skórovať po dobre pripravených útočných herných kombináciách. Chlapcom patrí za predvedený výkon poďakovanie.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy