MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Viktória Žilina 42 : 37 (11:9, 19:20, 26:22)
Body:  Melaga Matúš 8 b., Ondrík Oliver 8 b., Horváth Filip 7 b., Barcík Jakub 5 b., Kartík Marian 4 b., Kaša Alex 4 b., Danko Matej 3 b., Valent Matej 2 b., Kret Matej 1 b.
Ďalší hráči: Truben David, Kondra Alex, Ščepko Jakub, Herich Adam, Kňažko Marek

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Viktória Žilina  17:3 (zápasy 3 x 3)

Žiarsky mladší mini na žiadosť trénera Žiliny predohrávali svoj súťažný zápas. Vedeli sme, že Žilina príde dobre pripravená, pretože nám chcela odplatiť decembrovú prehru z ich palubovky. Táto predpoveď, sa pred zaplnenou telocvičňou na „dvojke“, hneď od začiatku začala napĺňať. Zápas sa hral v dobrom tempe, výsledok sa prelieval zo strany na stranu. Na našich hráčoch bola vidno zápasová absencia, pretože sme pod tlakom robili školácke chyby, nevedeli sme sa dostať do tempa a polčasový výsledok 19:20 odrážal obraz hry. Počas prestávky sme si s chlapcami povedali, čo chceme hrať, prehodili sme zostavu a dobrý výkon v tretej štvrtine bol základom konečného víťazstva. Tu sme si vybudovali, aj keď malý, ale rozhodujúci náskok, ktorý sme v poslednej časti hry kontrolovali a nepripustili sme drámu, aj keď atmosféra v malej telocvični bola zo všetkých strán vypätá. Nemohli sme si viac priať, už len odohrať čo najviac takýchto náročných, vyrovnaných zápasov. Chcem poďakovať súperovi, za predvedenú hru a pogratulovať našim chlapcom k víťazstvu. Máme pred sebou ešte 4 súťažné zápasy, ale už teraz môžeme skonštatovať, že týmto víťazstvom sme si zabezpečili postup na M-SR medzi najlepších 6 družstiev Slovenska v tejto kategórii.

Tréner: Ivan Danko
Asistent: Ján Valent