Víkendové zápasy mužov na palubovke súpera

MBK AŠK Slávia Trnava – MŠK BK Žiar nad Hronom 86 : 62 (14:14, 34:15, 21:9, 17:24)
Body: Vladimír Kašša  17b., Daniel Javúrek 12b.,Maroš Minárik 10b., Maroš Vrtík 10b.,Michal Dolník 6b., Lukáš Tkáč 3b., Jozef Oravec 2b., Maroš Medveď 2b.,
Hrali: Peter Kaňa, Tomáš Krč, Laco Galovič

Sobotný zápas sme začali dobre, prvú štvrtinu sme odohrali vyrovnanú partiu zo súperom našich kvalít. Potom sme však začali hrať veľmi individualisticky a hlavne sme strieľali z nepripravených pozícii, čo malo za následok neúspešne strely. Domáci v tom to čase premenili niekoľko otvorených trojkových pokusov a odskočili nám na 15 bodový rozdiel. V týchto chvíľach sa naši hráči vôbec nekoncentrovali ani v obrane a ani v útoku, sústredili sme sa na všetko iné len na basketbal nie. Takto sme pokračovali aj v tretej štvrtine. Naša strelecká impotencia sa prehlbovala. Nedokázali sme premieňať ani vyložené voľné pozície s pod koša, nepremieňali sme trestné hody a tak v pohode hrajúci súper zvyšoval svoje vedenie. V štvrtej štvrtine sa zápas už len dohrával, pri čom došlo k zbytočnému zraneniu nášho hráča Maroša Vrtíka po nešetrnom zákroku súpera.

VŠEMvs Karlovka Bratislava „B“ – MŠK BK Žiar nad Hronom 91 : 68 (22:12, 26:23, 13:15, 30:18)
Body: Vladimír Kašša  28b., Daniel Javúrek 10b.,Michal Dolník10b., Lukáš Tkáč 9b., Maroš Minárik 5b., Laco Galovič 4b., Tomáš Krč 2b.,
Hrali: Peter Kaňa, Jozef Oravec, Maroš Medveď

V nedeľu nás čakala silná Karlovka „B“ v plnej zbroji aj s extraligovými pendlami. Som veľmi rád, že naši chlapci si po sobotnom zlom výkone vstúpili do svedomia a podali bojovný a obetavý výkon zo silným súperom. Zápas sme síce nezačali dobre po dvoch trojkách a dvojke súpera sme prehrávali rýchlo 8:0. Potom sme však súperov nápor zastavili a počas celého zápasu hrali vyrovnanú partiu z kvalitným súperom. Škoda nášho veľkého množstva stratených lôpt až 24, čo je fakt veľa. V istých chvíľach sme sa do konca dokázali súperovi priblížiť na jednociferný rozdiel. V štvrtej štvrtine sme dali šancu a možnosť zahrať si všetkým hráčom a tak sa do zápasu zapojili aj naši kadeti a juniori a tak náskok súpera postupne po našich stratách narástol na konečných 23 bodov.

Dnes však musím konštatovať, že naši chlapci siahli na dno svojich síl a podali odhodlaný športový výkon. Dobré je že v oboch zápasoch dostali šancu zahrať si a nazbierať skúsenosti aj naši mladí hráči, vekom ešte kadeti a juniori. Pozitívne je, že sa nám postupne začínajú vracať späť do tréningového procesu dlhodobo zranený hráči a tak sa budeme môcť pripraviť na najbližšie dva domáce zápasy, ktoré odohráme v ZUS Aréne o dva týždne 28 a 29 januára 2017 so Žilinou a s Považskou Bystricou, na ktoré vás srdečne pozývame.

Tréner: Karol Kučera