Ukázali, že majstrami Slovenska nie sú náhodou!

Úradujúci majstri Slovenska v basketbale, starší minižiaci BK MŠK Žiar nad Hronom, nezaháľajú ani cez prázdniny.Turnaj IBC Senec 2014 Winter edition im patril. Okrem suverénneho víťazstva si jeden z našich talentov odniesol aj niečo špeciálne.

Norbert Nagy, tréner našich minižiakov hodnotí IBC Senec 2014 Winter edition ako výborne zorganizovaný turnaj. Hralo sa v troch vekových kategóriách za účasti 13 mládežníckych tímov. Zápasy sa hrali na troch paralelných basketbalových ihriskách tenisovej haly Hotela Družba pri Slnečných jazerách v Senci.

Skúsenosti zbierali od hráčov extraligy

Spoluorganizátorom turnaja bol basketbalový klub MBK Karlovka Bratislava, realizátor momentálne veľmi úspešného projektu mužského extraligového tímu zloženého len zo slovenských hráčov, odchovancov klubu a študentov vysokých škôl. Počas večerných zápasov na kurtoch č.1 a č.2 tak mohli malí basketbalisti sledovať na kurte č.3 aj tréning tohto extraligového tímu pod vedením reprezentačného trénera Milana Černického.

Majstri sú majstri

A dokázali to už v prvý deň. Presvedčili sa o tom hráči Nitry, do ktorých sa Žiarčania pustili bez rešpektu a svojho súpera úplne prevalcovali. V ďalšom zápase, proti Sencu, sa už prejavila mierna únava ale chalani z neho nakoniec tiež vyšli víťazne.

Na druhý deň nastúpili žiarski basketbalisti proti Karlovke Bratislava a následne proti Žiline. Obom súperom, samozrejme, nedali šancu a nakoniec sa tešili z 1. miesta na turnaji. Spokojnosť neskrýval ani tréner. ,,Rozdiel 80 bodov v zápase s Bratislavčanmi určite nehovorí o reálnom pomere síl. Skôr o tom, že naši chlapci hrali ako vo vytržení. V záverečnom zápase so Žilinou sa opäť prejavila únava aj strata koncentrácie. Zápas však pohodlne kontrolovali a po záverečnom hvizde sa mohli tešiť z konečného víťazstva,“ opisuje náročný druhý deň Nagy.

Budúcnosť treba hľadať v Žiari

Neboli to ale len zlaté medaily a cenné skúsenosti, s čím sa naši hráči vracali domov. Marcus Ziman a Juraj Kret sa dostali aj do All Stars turnaja. Juraj Kret dokonca získal cenu ,,YOU ARE THE FUTURE!“ ako najväčší talent na turnaji.

Výsledky

Výsledky MŠK BK Žiar nad Hronom:

  • MŠK BK Žiar nad Hronom : BKM SPU Nitra 90:18
  • MŠK BK Žiar nad Hronom : GABBO Senec Karlovka 74:32
  • MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Karlovka Bratislava 102:20
  • MŠK BK Žiar nad Hronom : Victoria Žilina 53:29

Konečné poradie:

  • 1. miesto MŠK BK Žiar nad Hronom
  • 2. miesto GABBO Senec Karlovka
  • 3. miesto BKM SPU Nitra
  • 4. miesto MBK Karlovka
  • 5. miesto Victoria Žilina