Tesné víťazstvo v dramatickom závere

MŠK BK Žiar nad Hronom : KB Slávia TU Košice  77 : 76  (24:19,13:22,19:18,21:17)
Body: Mokráň 25b., Kádaši 16b., Huljak 12b., Vrtík 10b., Supuka 10b., Bensík 4b.
Hrali: Medveď, Nagy, Novosádek, Šušanský

Zápas proti silnému súperovi bol opäť veľmi vyrovnaný. V prvej štvrtine sme si dokázali vytvoriť päť bodový náskok hlavne vďaka našej úspešnej hre v útoku. Druhú štvrtinu sme však odohrali zle a hlavne individualisticky, čo našej hre nesvedčí. Veľký problém nám začala robiť súperova zónová obrana, no najmä zónový presing na polovičke ihriska. Dopustili sme sa množstva trestuhodných strát a tak Košičania išli v zápase do vedenia , ktoré si udržali až do záveru tretej štvrtiny. Našťastie sme v štvrtej štvrtine zápasu začali dodržiavať taktické pokyny a hlavne sme pustili loptu z ruky a mali dobrú tranzíciu lopty, čo nám prinieslo otočenie skóre v náš prospech. V závere sme však po individuálnych chybách  trestuhodne prepásli osem bodové vedenie a tak v dramatickom závere došlo na množstvo taktických pokynov, ktoré lepšie zvládli naši hráči a tak sme sa mohli tešiť s tesného , ale dôležitého víťazstva.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy