Ťažký víkend starších žiakov

MŠK BK Žiar nad Hronom – ABOVIA 96 Košice  72:79 (24:15, 40:34, 62:55)
Body: Sirotný 14b., Šonkol a Holic po 13b., Bobok 12b., Dekýš, Žemla a Ziman po 5b., Balogh 4b., Tončík 1b.
Hrali: Galko

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves  69:58 (20:18, 39:26, 49:46)
Body: Šonkol 17b., Tončík 12b, Holic 11b., Sirotný 9b., Bobok 6b., Žemla 5b., Balogh 4b. Dekýš 3b., Herich 2b.,
Hrali: Ziman, Galko, Kňažko

Naši basketbalisti v kategórii starších žiakov nastúpili cez víkend 17. a 18. marca na svoj prvý dvojzápas nadstavbovej časti na domácej palubovke proti súperom z Košíc a Spišskej Novej Vsi. Silný súper z Košíc patrí túto sezónu k favoritom na postup medzi najlepšiu štvorku M-SR a už od začiatku zápasu bola vidieť bojovnosť a odhodlanosť na oboch stranách. Už do polčasu sme si dokázali vypracovať mierny 6-bodový náskok, ktorý sa nám však v poslednej časti zápasu nepodarilo udržať a súper si tak po našom slabšom výkone nakoniec odniesol víťazstvo, ktoré nám do značnej miery skomplikovalo naše postupové plány. V nedeľu sa naši chlapci postavili ďalšiemu súperovi z východu a už od začiatku zápasu bola na našich chlapcoch vidieť únava a frustrácia z predchádzajúceho zápasu. No v našej ceste za postupom sme bezpodmienečne museli zdolať nášho súpera zo Spišskej Novej Vsi. Solídnou hrou a obranou sme si do polčasu dokázali vybudovať 13-bodový náskok, ktorý sme si na rozdiel od predchádzajúceho zápasu, už dokázali udržať a súpera sme na domácej palubovke zdolali 69:58, vďaka čomu môžeme stále zabojovať o postup na M-SR.  Najbližšie sa naši chlapci súťažne predstavia na palubovke Svitu a Žiliny, a to 7. a 8. apríla. Medzitým nás čaká medzinárodne obsadený Veľkonočný turnaj v Ostrave, kde si naši chlapci zmerajú sily so súpermi z Čiech, Maďarska či Litvy.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec