Starší žiaci

BKM Iskra Svit – MŠK BK Žiar nad Hronom 39:71 (23:31)
Body: Novák Marek 25 (9 doskokov), Kret Juraj 15 (10 doskokov), Greguš Juraj 13, Golebiowski Matej 8, Babiak Jakub 4, Holic Martin 2, Balogh Boris 2, Király Pavel 2.
Hrali: Lehotský Adam, Švec Jakub, Dekýš Adam.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MŠK BK Žiar nad Hronom 58:57 (35:25)
Body: Novák Marek 20 (8 doskokov), Kret Juraj 12 (11 doskokov), Greguš Juraj 9 (15 doskokov), Babiak Jakub 6 (8 doskokov), Golebiowski Matej 5, Balogh Boris 3, Holic Martin 2.
Hrali: Švec Jakub, Király Pavel.

Žiaci MŠK BK vycestovali cez víkend za svojim súperom na východ. V sobotu odohrali zápas proti húževnatému a stále sa zlepšujúcemu družstvu zo Svitu. Kvalita a zohratosť nášho družstva sa prejavila v plnej sile až v druhom polčase. Súper nedokázal eliminovať hlavne našich vyšších hráčov, ktorí sa dokázali presadzovať z pod koša, ako aj zo strednej vzdialenosti. Družstvo sa od začiatku opieralo o dobrú obranu a kolektívny útok.
V nedeľnom zápase proti Spišskej Novej Vsi sme od začiatku zápasu ťahali za kratší koniec. Nekoncentrovanosť stálych opôr nášho tímu, ako aj sporné výroky mužov v šedom, nedovolili Žiarčanom hrať ich hru. Rýchlo nazbierané fauly brzdili chlapcov v agresívnej obrane na akú sú zvyknutí. Súper využil každú jednu šancu na rýchly a jednoduchý kôš. Postupom času sa naša hra zlepšovala a výhru sme mali v našich rukách. 10 sekúnd pred koncom zápasu sme získali loptu a po dobre zahratom signáli náš hráč ohrozil kôš súpera strelou z blízkej vzdialenosti. Strela bola neúspešná a súper vyhral o 1 bod. Určite sa z tohto zápasu musíme poučiť, hlavne je dôležité aby sa hráči od začiatku koncentrovali na svoj výkon, nekomentovali výroky rozhodcov a vedeli sa im prispôsobiť.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry

Invalid Displayed Gallery