Starší žiaci neúspešne na východe republiky

V sobotu 15. 4. 2023 vycestovali Starší žiaci na zápas do Košíc. Od začiatku zápasu bolo vidieť, že nehráme úplne našu hru. Pravdepodobne sa prejavila únava z dlhej cesty na východ Slovenska. Obrana na súpera nám vychádzala, ale zakončenie do koša stagnovalo. Aj napriek nie veľmi dobrému začiatku sa nám podarilo prvú štvrtinu vyhrať 16:19. V druhej štvrtine nás súper dobehol a spravil si malý náskok. Nedovolili sme mu však tento náskok zväčšovať a držali sme sa pár bodov za nim (38:35). Tretia štvrtina sa niesla v podobnom scenári do jej polovice. Potom akoby na nás znovu doľahla únava a ešte aj nesústredenosť. Začali sme robiť chyby v obrane, ktoré súper trestal bodmi do nášho koša. V poslednej časti zápasu sa v našej hre k lepšiemu nič nezmenilo. V útoku sme boli statickí, čo vyhovovalo nášmu súperovi a ľahko nás ubránil. Nedokázali sme poriadne zakončiť a konkurencia nás valcovala rýchlymi protiútokmi. Starší žiaci nakoniec v Košiciach prehrali.

RIM BASKET Košice : BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM 82:67

Bodovali a hrali: Roško 17b, Ďurian 15b, Barniak 12b, Golebiowski 7b, Tapfer 6b, Mališ 4b, Huraj A. 2b, Oťapka 2b, Plencner 2b, Huraj M., Polák.

V nedeľu 16. 4. 2023 pokračovali Starší žiaci ďalším zápasom vo Svite. Od začiatku bolo vidieť u chlapcov vysoké nasadenie a zápal pre hru. Bojovali o každú loptu v obrane aj v útoku. Táto aktivita sa vyplatila, lebo sme ňou získali niekoľko bodov a vytvárali sme si náskok. Prvú štvrtinu sme vyhrali 14:22. V druhej štvrtine sme pokračovali v našej aktívnej hre, avšak nedarilo sa nám v zakončení. Vystrelili sme niekoľko striel na súperov kôš, ale úspešnosť bola nízka. V danú chvíľu to však na súpera stačilo, a druhú štvrtinu sme vyhrali 33:42. Do druhej polovice zápasu sme znovu vstúpili aktívne, ale svoju aktivitu hlavne v obrane zlepšil aj súper. Snažil sa na nás vytvárať tlak aby sme robili chyby, ale nevychádzalo mu to. V tejto štvrtine sme však vystrelili veľmi veľa lôpt na kôš bez úspešného zakončenia. Prestali sme doskakovať odrazenú loptu a získal ju súper. Využíval to v svoj prospech a postupne znižoval bodový rozdiel. Tretiu štvrtinu sme vyhrali len o jeden bod (53:54). Poslednú štvrtinu zápasu sme začali zle, akoby sme čakali, že sa zápas vyhrá sám. Statická obrana, statický útok. Začali sme robiť chyby, za ktoré nás súper trestal. Spravil si bodový náskok a ten sme nevedeli dobehnúť. Minútu pred koncom zápasu sme síce ešte zabojovali a znížili sme na rozdiel dvoch bodov, ale zbytočné fauly a súperova presná ruka pri tesných hodoch nám nakoniec nedovolili vyhrať. Tento zápas patril určite v tejto sezóne k tým lepším. Chalani bojovali od samého začiatku zápasu a boli aktívni ako v obrane tak v útoku. Posledná štvrtina im nevyšla, ale majú ponaučenie, že na 100% sa musí ísť celý zápas. Starší žiaci si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon, ktorý pozitívne ohodnotili aj arbitri uvedeného zápasu. BKM Iskra Svit : BK MŠK Žiar nad Hronom 79:75 Bodovali a hrali: Roško 30b (1trojka), Barniak 16b, Tapfer 9b, Ďurian 8b (1trojka), Oťapka 5b, Golebiowski 3b, Mališ 2b, Plencner 2b, Huraj M., Polák.

Tréner: Karol Tapfer