Starší žiaci nakoniec víťazne nad Prievidzou

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza  78:74 (13:18, 36:41, 54:65)
Body: Balogh 17b., Holic 16b., Šonkol 14b., Ďurica 8b., Dekýš 6b., Ziman 5b., Sirotný a Žemla po 4b., Kosmeľ M. a Herich po 2b.
Hrali: Bobok a Tončík

Naši starší žiaci nastúpili v sobotu 06. 01. 2018 na svoj prvý tohtoročný zápas, kde hneď na úvod roka privítali na svojej palubovke súpera z Prievidze. Práve týmto zápasom sme vstúpili už do odvetnej fázy prebiehajúcej sezóny, kde naši chlapci chcú zabojovať o postup medzi najlepšiu štvorku „Západu“, aby sa následne o postup na Majstrovstvá Slovenska pobili s najlepšou štvorkou „Východu“.

Viac ako mesačná nezápasová pauza sa už od úvodu prejavila viac na našej strane ako na strane súpera, keď sme zápas začali ustráchane v útoku aj v obrane. Nezodpovedná hra v obrane a alibistický prístup niektorých hráčov v útoku umožnili súperovi našich hráčov ubrániť len na 13 bodov v prvej štvrtine zápasu. V druhej štvrtine sme mierne zvýšili našu agresivitu, hra sa viac otvorila a naši chlapci sa pomaličky dostávali do našej rýchlej hry. Avšak v obrane nám robili veľké starosti vysokí a fyzicki zdatnejší hráči súpera, ktorí aj neúspešné strelecké pokusy svojich spoluhráčov dokázali doskočiť a premeniť na druhý a niekedy až na tretí pokus.

Rovnaké problémy celej našej obrane spôsoboval súper aj v tretej štvrtine, kde sa naši chlapci dokázali len veľmi ťažko vyrovnať s výškovou prevahou súpera. Tvrdá a rýchla hra v obrane nás pomaly oberala o sily v útoku, vďaka čomu si súper pred poslednou štvrtinou dokázal vypracovať náskok až na 11 bodov.

Do poslednej štvrtiny však úž súper nemohol nechať nastúpiť niektorých svojich kľúčových hráčov a výšková prevaha sa postupne presunula na našu stranu. S nasadením posledných síl sa nám napokon podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca, keď sme v poslednej štvrtine dovolili súperovi nastrieľať 9 bodov, k čomu sme my pridali 24 bodov.

Veľmi nás však môže mrzieť množstvo nepremenených šancí na našej strane počas celého zápasu a rovnako tak aj katastrofálna streľba trestných hodov ( 27%).

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na ihrisku súpera a to 20. a 21. 01. 2018 proti Malackám a Interu Bratislava.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec