Starší žiaci na medzinárodnom turnaji

     Naši starší žiaci sa cez víkend 23. – 24. septembra 2017 zúčastnili na medzinárodne obsadenom turnaji – Memoriálu Zoltána Krenického v Košiciach. Na turnaji sa okrem nás a dvoch domácich družstiev zúčastnili aj chlapci z Poľska a Maďarska. Ako prvý nás na turnaji v sobotu na obed preverili chlapci z družstva KS Korona Krakow. 
     Chlapci od začiatku zápasu nastúpili s veľkou bojovnosťou a nasadením a nakoniec sa nám podarilo úspešne vstúpiť do turnaja, a to výhrou 61:31. Počas celého zápasu sme výsledok aj herný prejav pevne držali v našich rukách, hlavne zodpovednou defenzívou, rýchlym útokom a v neposlednom rade aj napádaním ich rozohrávky, čím sme súperovi nedovolili hrať svoju hru. Do turnaja sme tak vstúpili odhodlane a s veľkou bojovnosťou a nasadením, čo sa prejavilo aj v nasledujúcom zápase proti jednému z domácich družstiev, a to DW Košice. 
     Družstvo zložené aj z o rok mladších chlapcov ukázalo veľkú bojovnosť aj odhodlanie nás potrápiť, nakoniec zápas prehralo v pomere 86:13. V zápase sa veľmi dobre ukázali aj traja naši mladší chlapci, ktorí prakticky hrali so svojimi rovesníkmi. Po hladkej výhre naši chlapci vyhrali skupinu B a nasledovali boje o finálové priečky. O postup do finále turnaja sa nám tentokrát postavilo druhé domáce družstvo, ABOVIA 96 Košice. S týmto družstvom sme sa stretli už v máji na Majstrovstvách Slovenska žiakov, ktoré sa konali u nás. Chlapci z Košíc vtedy prehrali súboj o bronzové medaile s našimi chlapcami. Zápas mal teda zvláštny, až rivalský podtón, nakoľko Košičania nám našu domácu výhru chceli vrátiť priamo na ich palubovke.
     Na chlapcoch sa už od začiatku začala prejavovať únava z náročného dňa, rovnako tak nás veľmi oslabovali aj väčšie či menšie zranenia našich kľúčových hráčov. Súper nastúpil s veľkou odhodlanosťou a tvrdosťou do hry a už takmer od začiatku prvej periódy sme prehrávali rozdielom aj 12 bodov. Súper nám nedovolil hrať našu hru, napádali našu rozohrávku, vynikajúcu prácu mali rovnako tak aj pod oboma košmi a každým ubráneným či daným košom sa zvyšovala ich eufória a bojovnosť, z čoho naši chlapci zostali zaskočení a najmä nervózni. 
     Do druhej periódy však nastúpilo z nášho pohľadu úplne iné družstvo. Chlapci cez prestávku zmobilizovali všetky svoje sily, dokázali sa nabudiť a dostať sa opäť do zápasu. Začali sme hrať našu hru, do obrany aj do útoku sa zapájali všetci naši hráči, súperovi sme prakticky nedovolili budovať si náskok a rýchlymi protiútokmi sme im nedovolili postaviť obranu, cez ktorú sa nám spočiatku tak veľmi ťažko prechádzalo. Rovnako ako v druhej perióde, nastúpili naši chlapci aj do druhého polčasu a zodpovednou hrou na oboch stranách ihriska sme dokázali postúpiť do finále po výsledku 64:39. 
     V nedeľňajšom finále sa našim chlapcom postavilo maďarské družstvo NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM a už do začiatku zápasu nás dokázal súper zatlačiť nielen v útoku, ale niekedy až zbytočne tvrdou hrou v obrane, kde nám nedovolil dostať sa do zápasového tempa. Vysoká úspešnosť súperovej streľby, tvrdá hra na oboch koncoch ihriska, ale aj väčšia bojovnosť a odhodlanie vyhrať, nakoniec súperovi priniesla vysokú výhru 97:38. Treba však dodať, že víťaz turnaja nastúpil na všetky zápasy s chlapcami o rok staršími ako mal, a tak sa bežne stávalo, že na palubovke sa proti sebe stretli aj chlapci, medzi ktorými bol aj dvojročný rozdiel. 
     Aj napriek finálovému výsledku sme dosiahli skvelý výsledok a chlapci na turnaji ukázali veľkú bojovnosť a odhodlanie vyhrávať. Veľmi pozitívne rovnako vnímame aj fakt, že práve náš Boris Balogh bol po turnaji vyhlásený ako jeden z najužitočnejších hráčov celého turnaja.
     Turnaj slúžil hlavne ako previerka pred nadchádzajúcou sezónou, ktorú naši starší žiaci odštartujú už 14. októbra 2017 na palubovke Prievidze.

Chlapcom by sme chceli poďakovať za predvedený výkon na turnaji. Do nasledujúcej sezóny by sme im chceli zaželať veľa úspechov.

Výsledky našich chlapcov na turnaji Memoriálu Zoltána Krenického:
Sobota 23.9.2017

KS KORONA Krakow – MŠK BK Žiar nad Hronom 31:61
MŠK BK Žiar nad Hronom – DW Košice 86:13
MŠK BK Žiar nad Hronom – ABOVIA 96 Košice 64:39

Nedeľ 24.9.2017
Nyíregyházi Sportcentrum – MŠK BK Žiar nad Hronom 97:38

Družstvo MŠK BK Žiar nad Hronom, nastúpilo na turnaji v zostave: ĎURICA Patrik, BALOGH Boris, ŠONKOL Sebastián, HOLIC Martin, ŽEMLA Benjamín, KOSMEL Michal, DEKÝŠ Adam, KOSMEL Richard, TONČÍK Matej, KŇAŽKO Adrián a GALKO Adam

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec