MŠK BK Žiar nad Hronom – BSC Bratislava 85:43 (45:21)
Body: Novák Marek 18, Golebiowski Matej 17 (8 doskokov), Király Pavel 10, Truben Richard 7 (1 trojka), Bajnok Štefan 6, Kret Juraj 6, Grochal Marek 5, Greguš Juraj 4 (9 doskokov), Babiak Jakub 4, Lehotský Adam 4 (1 trojka), Barcík Samuel 2, Balogh Boris 2.
Hrali: Švec Jakub, Žemla Benjamín.

MŠK BK Žiar nad Hronom – BSPA Inter Bratislava 94:62 (47:37)
Body: Babiak Jakub 20, Novák Marek 14, Kret Juraj 12, Golebiowski Matej 12, Kucej Hugo 11, Balogh Boris 7, Greguš Juraj 6, Grochal Marek 6, Truben Richard 2, Bajnok Štefan 2, Király Pavel 2.
Hrali: Lehotský Adam, Barcík Samuel, Švec Jakub, Žemla Benjamín.

Starší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom odohrali cez víkend dva zápasy celoslovenskej súťaže v ZUS aréne proti týmom z Bratislavy. V sobotu nastúpili proti  BSC Bratislava a od začiatku zápasu dominovali  vo všetkých herných činnostiach ako aj štatistických ukazovateľoch.  Do hry sa postupne zapojili všetci hráči, ktorí svojou rýchlou a kombinačnou hrou nedali súperovi  šancu na zvrat v zápase. Za pekné akcie zakončené košmi, boli chlapci odmenení potleskom od povzbudzujúcich domácich fanúšikov.

V nedeľu si Žiarčania zmerali sily s BSPA Interom. Zápas s Interom sa hral vo vysokom tempe a nasadení. Do polčasu sa domácemu družstvu podarilo získať 10 bodový náskok.  Rozhodujúci bol začiatok ako aj celá tretia štvrtina, ktorú chlapci vyhrali 30 : 5. Aj naďalej pokračovali v rýchlom prechode do útoku a v agresívnej obrane, z ktorej dokázali získať veľké množstvo lôpt (34 ziskov). No ani súper sa nezdával a donútil nás 32-krát pochybiť. Tak ako aj v sobotu, sa do zápasu zapojilo všetkých 15 hráčov. Počas celých zápasov dokázali Žiarčania držať vysoké tempo, hrať zodpovedne a organizovane, za čo si zaslúžia pochvalu. Najviac nás však mrzí zranenie nášho hráča Mateja Golebiowského, ktorý patril v obidvoch zápasoch k oporám a lídrom družstva. Prajeme mu skoré uzdravenie a návrat na palubovky.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry