Starší žiaci

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK AŠK Slávia Trnava    63:61  (17:8, 30:36, 42:53)
Body: Galko 15, Bielik 13, Pavol 13, Kňažko 10, Mihálka 4, Štefanča 4, Kvak 2, Melaga 2
Hrali:  Koppl a Šmondrk

Starší žiaci odohrali s Trnavou, posilnenou o vysokých a fyzicky veľmi dobre disponovaných hráčov, veľmi dobrý zápas. V úvode išli do vedenia hostia, keď viedli dvomi rýchlymi košmi 0:5. Potom však po timeoute prišla veľmi dobrá obrana domácich, ktorý hostí do vnútra vôbec nepúšťali a dokázali všetky nepresné strely Trnavy z vonku doskočiť. V útoku si dokázali lopty medzi sebou rýchlo vymieňať a každý sa dokázal strelecky presadiť. Šnúrou 17 bodov tak išli Žiarčania do vedenia 17:5, súper v závere 1.štvrtiny len skorigoval na 17:8. Druhá štvrtina však priniesla nepochopiteľný obrat vo vývoji zápasu. Domáci poľavili vo svojom úsilí a pustili Trnavčanov do hry. Tí využili svoju výškovú aj fyzickú prevahu a dominovali pod obomi košmi palubovky. Polčas sa po prehre v druhej štvrtine 13:28 skončil stratou 6 bodov na hostí, 30:36. Vstup do druhého polčasu sme mali opäť veľmi vlažný, keď hostia sériou 4 protiútokov zvýšili svoje vedenie až na rozdiel 14 bodov, 30:44. Tréner domácich sa snažil svojich hráčov burcovať k lepšiemu výkonu, hlavne v obrane. Už v polovici 3.štvrtiny si vyčerpal všetky 3 timeouty druhého polčasu. Našťastie chlapci pokynom a motivačným slovám trénera uverili a prišiel v zle sa vyvíjajúcom zápase dokonalý obrat. Chalani zagresívnili svoju obranu, začali bojovať o každú loptu a súpera postupne dostali pod veľký tlak. V útoku dokázali konečne zakončiť strely zpodkoša aj za 3 body a postupne náskok súpera zlikvidovali a išli v závere zápasu do 4bodového vedenia, 62:58. Hostia dokázali 17 sekúnd pred koncom znížiť trojkou na rozdiel jediného bodu, Bielik však bol vzápätí pri našej rýchlej rozohrávke faulovaný a zvýšil po šestkách na 63:61. Tento stav sme už dokázali v nervydrásajúcom závere udržať a chlapci sa tak mohli tešiť zo zaslúženého a srdcom vybojovaného víťazstva. Za výkon si všetci naši hráči zaslúžia veľkú pochvalu!

Tréner: Norbert Nagy