Starší minižiaci víťazne nad Prievidzou

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom  47:78
Body: Kret 23b., Danko a Ondrík po 11b., Horváth 8b., Kartík 7b., Melaga, Valent, Kňažko  a Barcík po 4b., Kaša 2b.
Hrali: Herich, Juhász, Truben, Ščepko, Olajec

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom  47:74
Body: Ondrík 15b., Kret 14b., Barcík 11b., Danko 8b., Valent 7b., Horváth a Melaga po 6b., Kartík 4b., Herich 3b.
Hrali:
Juhász, Ščepko, Kňažko, Olajec, Kaša, Truben

Starší mini MŠK BK Žiar nad Hronom cestovali na svoje ďalšie zápasy k súperovi do Prievidze. Pre našich chlapcov to bol veľmi dôležitý dvojzápas, ktorý ich mohol priblížiť k postupu na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska.
Prvý zápas bol v réžií našich chlapcov, ktorí od začiatku zápasu nedovolili domácim hrať ich hru a naopak, zodpovednou hrou v útoku a  tvrdou obranou, si vybudovali náskok, ktorý postupom času stále zvyšovali až na konečných 31 bodov.
Druhý zápas bol ale úplne odlišný. Naši chlapci nepremieňaním vyložených šancí a ľahostajnou obranou dovolili domácim držať s našimi krok a do polčasu sa išlo s minimálnym náskokom pre Žiar. Po oddychovom čase v tretej štvrtine sa naši chlapci zobudili a začali hrať hru, ktorú vedia. Rýchlymi protiútokmi a zvýšenou efektivitou obrane, ktorou nútili súpera buď k ťažkým strelám alebo zlým prihrávkam, sa našim podarilo nakoniec pohodlne zvíťaziť.
Priestor na ihrisku dostali všetci hráči, a každý kto nastúpil, si zaslúži pochvalu. Ďakujeme rodičom, ktorí si našli čas a prišli povzbudiť našich malých basketbalistov. Chlapcom gratulujeme k víťazstvu a prajeme veľa šťastia v ďalších zápasoch.

Tréner: Jozef Oravec
Asistent: Ladislav Balogh