Starší minižiaci v Žiline s víťazstvom i prehrou

MBK Victoria Žilina  – MŠK BK Žiar nad Hronom   22:26
Body: Danko 8b., Ondrík 6b., Kartík 6b., Barcík 4b., Melaga 2b.,
Hrali: Ščepko, Kňažko, Olajec, Juhász, Kaša, Lupták, Kret, Truben, Valent

MBK Victoria Žilina   –   MŠK BK Žiar nad Hronom   43:36
Body: Danko 12b., Kartík 6b.,Ondrík 6b., Barcík 6b., Melaga 4b. Valent 2b.,
Hrali: Ščepko, Olajec, Juhász, Kaša, Lupták, Kret, Kňažko, Truben

Žiarski starší minibasketbalisti cestovali na svoje ďalšie zápasy k súperovi do Žiliny. Oba zápasy boli veľmi vyrovnané a sprevádzané množstvom nepresností na oboch stranách, o čom svedčí aj nízke skóre. V prvom zápase si naši chlapci vytvorili mierny náskok, ktorý si udržali do konca prvého polčasu. V tretej štvrtine zápasu sme zvýšili tempo a dokázali ju vyhrať o 4 body. Štvrtá štvrtina bola veľmi vyrovnaná, hral sa rýchly basketbal a naši chlapci zvládli záver zápasu a dotiahli ho do víťazného konca.
Druhý zápas sme začali veľmi slabou streľbou a množstvom stratených lôpt. V druhej štvrtine na nás súper zatlačil a dokázal si vypracovať polčasový náskok 24:15. Tretiu štvrtinu sme dokázali vyhrať a vrátiť sa do zápasu. V poslednej štvrtine sme sa snažili vypracovať si náskok, no opäť množstvom nepremenených voľných príležitostí sme dovolili súperovi odskočiť nám na pár bodov. V závere nám už nestačili sily a museli sme súperovi pogratulovať. Priestor na ihrisku dostali všetci hráči. Veľmi ďakujeme rodičom, ktorí nás prišli povzbudiť a počas oboch zápasov hnali chlapcov dopredu.

Tréner: Jozef Oravec
Asistent: Ladislav Balogh