Starší minižiaci V Leviciach nakoniec na konečnom 6.mieste

V dňoch 27.-29.mája 2016  sa zúčastnilo družstvo našich chlapcov finálového turnaja o majstra Slovenska v Leviciach. V kútiku duše sme dúfali, že možno budeme mať lepšie umiestnenie ako vlani, ale nám to nevyšlo.

V prvom zápase sme sa stretli s družstvom Levíc. So súperom sme sa neustále doťahovali o skóre. Nakoniec boli úspešnejší Levičania, ktorý stretnutie vyhrali o jeden bod. Zápas sme mali v rukách, ale tak ako počas celej sezóny , rozhodla neschopnosť našich hráčov úspešne zakončiť streľbu spod koša. V závere to boli minimálne tri šance, ktoré sme zahodili. Aj napriek prehre sme s výkonom chlapcov boli spokojní – zahrali dobre aj v obrane. Na zápas so Spišskou Novou Vsou nastúpilo úplne iné družstvo. Chlapci boli ako vymenení – vystrašení, absolútne nesústredení. Ešte sme ani poriadne nezačali hrať a prehrávali sme 7:0. Neboli sme schopní ubrániť jedného hráča, ktorý nám dal temer všetky body.  V tretej štvrtine sa vykresala malá iskierka nádeje, ale potom znova zlyhala streľba spod koša, zahodené trestné hody a to , čo bolo relatívne už v koši z neho vyliezlo. Tak zle odohratý zápas si ani nepamätám. Večer sme sa vážne a dôrazne porozprávali o ich hre. Možno si zobrali naše slová k srdcu, pretože zápasy s ďalšími súpermi boli trochu inej réžii. S Interom a s Košicami sme hrali skoro celý zápas vyrovnanú partiu. Trochu máme ťažké srdce na verdikty rozhodcov, ktoré zvrátili hru v rozhodujúcich okamihoch v prospech súpera. V poslednom zápase so Žilinou sme dali šancu hráčom, ktorí menej hrávali.

Celkove sme skončili na šiestom mieste. Chlapcom chcem poďakovať za reprezentáciu klubu a mesta.  Je však potrebné, aby si uvedomili, že musia na seba ešte veľmi tvrdo pracovať. Chýba bojovné srdiečko, snaha zobrať zodpovednosť na seba  a je potrebné sa zbaviť strachu z osobných súbojov. Basketbal je dynamická hra a v nej to bez osobných súbojov nejde.

Za najúspešnejšieho hráča družstva bol vyhlásený Matej Tončík.

Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí nás podporovali počas celej sezóny. Bez ich spolupráce by sme sa s ich deťmi nemohli dostať na  majstrovstvá Slovenska. Vďaka patrí aj rodine Bielikovej, Köpplovej ktorí prispeli na turnaj reklamnými predmetmi.

 

Výsledky:

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK Junior Levice  29:30
MŠK BK Žiar nad Hronom : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves   22:36
MŠK BK Žiar nad Hronom : BK Inter Bratislava 34:46
MŠK BK Žiar nad Hronom : Abovia 96 Košice   19:28
MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK VICTORIA Žilina 21:56

 

Konečné poradie:
1. MBK Victoria Žilina
2. BK Inter Bratislava
3. ABOVIA 96 Košice
4. BK 04 AC LB SNV
5. ŠBK Junior Levice
6. MŠK BK Žiar nad Hronom

 

Tréner: Valéria Fridrichová
Asistent: Peter Vívoda