St. žiaci zostali v sobotnom zápase zaskočený od prvých minút

BK MŠK Žiar nad Hronom : BKM Iskra Svit 83:73

V sobotu 11. 3. 2023 odohrali starší žiaci ťažký zápas proti súperovi zo Svitu.
Súper začal hrať od prvých minút zápasu svoju hru a my sme zostali zaskočení. Strácali sme loptu, mali sme nepresné prihrávky, nechávali sme útočníkov bez obrany pod košom. Veľmi ťažko sme sa presadzovali, ale vďaka bojovnosti niektorých hráčov sme prvú štvrtinu vyhrali 15:13.
V druhej a tretej štvrtine sa naša hra ešte zhoršila. Slabý, ba až ľahostajný prístup k obrane niektorých hráčov a nepremenené šance zpod koša dávali priestor na tvorenie náskoku súperovi. My sme sa v útoku trápili. Zbytočne sme držali loptu dribligom na jednom mieste a neprinútili sme súpera urobiť chybu v obrane. Naopak, ten nám loptu bral a rýchlym protiútokom zvyšoval svoj bodový náskok. Druhú aj tretiu štvrtinu sme prehrali zhodne 13:20.
Do štvrtej štvrtiny hráči nastupovali za nepriaznivého stavu 41:53 s jasnými inštrukciami. Každý jeden hráč si musel začať naplno plniť svoje obranné povinnosti a nedovoliť súperovi vyniknúť v útoku. Chlapci nezapreli svoju bojovnosť a začali dodržiavať trénerské pokyny. Nútili sme súpera robiť chyby a darilo sa nám v zakončení. Malými krokmi sme dorovnávali bodový rozdiel až sme súpera úplne dobehli. Štvrtá štvrtina skončila nerozhodne 64:64 a išli sme do predĺženia.
V predĺžení sa vedenie preklápalo raz na jednu raz na druhú stranu. Domáci hráči však v poslednej časti zápasu naplno zabojovali o každú jednu loptu. Niekoľkými rýchlymi protiútokmi a streleckým zakončením sme sa od súpera vzdialili o 7 bodov. V posledných sekundách zápasu sme potvrdili našu basketbalovú kvalitu trojbodovým streleckým zakončením a zvíťazili sme 10-bodovým rozdielom 83:73.

Naši starší žiaci si musia uvedomiť, že basketbal sa hrá naplno od prvej sekundy zápasu. Zbytočné chyby a zlá individuálna obrana v prvých troch štvrtinách umožnili súperovi vytvoriť bodový náskok.
Zaslúžia si však pochvalu za predvedený výkon vo štvrtej štvrtine a v predĺžení zápasu. Stálo ich to síce veľa síl, ale ukázali svoju bojovnosť a chuť zvíťaziť aj za nepriaznivého stavu.

Osobitnú pochvalu si zaslúži hráč číslo Roderik Roško, ktorý aj napriek svojmu zhoršenému zdravotnému stavu prišiel pomôcť svojim spoluhráčom a prispel k výhre 31 bodmi.