Sme „Vicemajstri Slovenska U11“

Mladší minižiaci MŠK BK Žiar nad Hronom sa ako víťazi skupiny stred kvalifikovali na finálový turnaj o Majstra Slovenska, ktorý sa uskutočnil 1. – 3. júna 2018 v Žiline. Turnaj sa hral systémom každý s každým a našimi súpermi boli domáca Žilina, Inter Bratislava, BSC Bratislava, Michalovce a Košice.

V prvom zápase sme nastúpili proti BSC Bratislava, kde prvý polčas sme zodpovedným prístupom nedali súperovi žiadnu šancu pomýšlať na víťazstvo. V druhom polčase sme poľavili a dovolili súperovi zmazať náš 13-bodový náskok na rozdiel jedného bodu. Po oddychovom čase sme sa vrátili k našej zodpovednej  hre a zápas vyhrali o 9 bodov. Nabudení víťazstvom z prvého zápasu sme sa postavili súperovi z Michaloviec. Súper sa prvý polčas snažil držať s nami krok a nastolené tempo. Po polčase sme sa do súpera zahryzli a dovolili mu dať len 6 bodov, kým my sme ich nastrielali 42. V zápase nastúpili všetci hráči a mohli sme šetriť nosných hráčov na ďalšieho súpera, Inter Bratislava.

Do zápasu s Interom sme nastúpili vo vysokom tempe a s jednoznačnou chuťou po víťazstve. A práve chuť a bojovnosť zdobili celý zápas na oboch stranách. Diváci mohli vidieť kvalitný zápas pre danú vekovú kategóriu. Celý prvý polčas sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme ho o 3 body. Do druhého polčasu sme ešte viac zvýšili nasadenie, čoho výsledkom bolo naše vedenie po tretej štvrtine o 8 bodov. Vyzeralo to, že náš náskok dokážeme udržať do konca. No nerátali sme s tým, že sa nám po 3 minútach vyfauluje hráč Valent. Inter túto citeľnú stratu využíval a pomaly sťahoval náš náskok. V posledných 30 sekundách zápasu, za stavu 58:58, premenil Horváth oba tresné hody a dostal nás do vedenia 58:60. Inter z následného útoku trafil z rohu šestky strelu o dosku a vyrovnal na 60:60. Ešte nám ostávalo 11 sekúnd a po oddychovom čase zobral zodpovednosť na seba Horváth. Po hre 1-1 zasekol na prvom písmene a sekundu pred koncom premenil svoju strelu. Zrazu prišlo zapísknutie, „že vraj prenášanie“, no nikto to v hale nevidel – iba jedna osoba. Táto krivda nás nezlomila. Do predĺženia sme mali kvalitnejšiu zostavu ako súper a aj sa ukázala, keď sme viedli 61:64. Následne sa v priebehu pár sekúnd vyfaulovali Barcík a Juhász. Inter premenenými tresnými hodmi a jedným protiútokom rozhodol zápas vo svoj prospech.

V poobedňajšom zápase s Aboviou Košice bolo vidno fyzickú aj psychickú únavu našich hráčov. Chlapci vedeli, že ak chceme ďalej hrať o medailu, musíme jednoznačne vyhrať. V zápase nám robil problém vysoký pohyblivý hráč, ktorý dával ľahké koše spod koša. Jednoznačne najväčšou našou silou je kolektívna hra, vďaka ktorej sme súpera porazili o 3 body. V posledom zápase sme nastúpili proti súperovi zo Žiliny. V zápase sa malo rozhodnúť o tom, kto skončí na druhom mieste. Chalani zobrali zápas veľmi zodpovedne, od úvodu diktovali tempo hry a dodržiavali hernú disciplínu. Po polčase sme vyhrávali o 17 bodov, ale proti kvalitnému súperovi ako je Žilina to nič neznamenalo. V tretej štvrtine sme náš náskok zvýšili o 30 bodov a o Vicemajstrovi bolo rozhodnuté. V zápase nastúpili všetci hráči a sme na nich veľmi hrdí. Svoju celoročnú tréningovú drinu a odhodlanie dokázali preniesť aj do zápasov, za čo im patrí naša vďaka. Veľká vďaka patrí aj rodičom a všetkým Žiarčanom, ktorí naše družstvo povzbudzovali počas celého turnaja, či už osobne v Žiline alebo na diaľku.

Traja naši hráči si odniesli aj individuálne ocenia. Výkon Filipa Horvátha neunikol ani ostatným trénerom a tí ho zaradili do All stars najlepšej päťky turnaja. Matej Valent si odniesol ocenie ako najužitočnejší hráč družstva a Jakub Barcík sa stal najlepším strelcom turnaja so 125 bodmi, čo robí priemer 25 bodov na zápas.

Zostava MŠK BK Žiar nad Hronom – Barcík Jakub, Brumlich Andrej, Dekýš Adrian, Dibdiak Timotej, Ďurčov Ján, Golebiowski Marek, Herich Adam, Horváth Filip, Huraj Alex, Huraj Max, Chrobák Jakub, Juhász Bruno, Kovalčík Boris, Mališ Branislav, Roško Roderik, Škriniar Samuel, Tapfer Jakub, Valent Matej.