Prvé víťazstvo mužov na domácej palubovke

MŠK BK Žiar nad Hronom : BKM SPU Nitra 80 : 74 PP 70:70  (15:22, 21:19, 25:11, 9:18, 10:6)
Body: Jakub Mokráň 27b., Jaroslav Supuka 16b., Michal Dolník 11b., Maroš Vrtík 6b., Branislav Obert 6b., Jozef Huljak 6b., Jozef Oravec 5b., Adam Stehlik 5b.
Hrali: Tomáš Fábry, Jakub Nagy, Lukáš Tkáč

Sobotný zápas musel potešiť oko každého diváka v Žiarskej športovej hale. Od začiatku zápasu sa hral výborný a hlavne bojovný basketbal na oboch stranách palubovky. Zo začiatku mali navrch naši hostia z Nitry, ale my sme hlavne tvrdou prácou v obrane dokázali ich malý náskok zlikvidovať. Vychádzala nám najmä obrana so zdvojovaním na perimetri z ktorej sme získali niekoľko lôpt a dosiahli ľahké koše po rýchlom protiútoku. Škoda krátkeho zaváhania na konci prvého polčasu, keď po chybách našej rozohrávky sme v závere dostali dva lacné koše, a tak do šatne na polčasovú prestávku sme išli s 5-bodovým mankom.

Na začiatku druhého polčasu nám súper opäť odskočil až na 10 bodov. Ale veľkou bojovnosťou a koncentrovaným výkonom v útoku, sme sa opäť dotiahli a zápas vyrovnali. Škoda zahodených nájazdov do koša v poslednej časti zápasu, nepremenili sme tri-štyri jasné strely z blízkej vzdialenosti, a tak sme išli do prvého predĺženia v sezóne. To sme veľmi dobre zvládli a po dvoch úspešných trojbodových strelách sme už len ubránili súperov útok a tešili sme sa z prvého víťazstva v tejto sezóne.

Chlapcom patrí veľká vďaka za maximálnu koncentráciu na zápas a hlavne za výborný bojovný výkon.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy