Prehry proti Prievidzi

MBA Prievidza : BK MŠK Žiar nad Hronom 79:30 (35:18)
Body:  Tončík9, Štefanča9, Galko 4, Koppl 3, Jozefčák 2, Považan 2, Pavol 1
Hrali: Melaga, Fáber, Kvak, Šmondrk, Vonkomer, Barcík, Kňažko

MBA Prievidza : BK MŠK Žiar nad Hronom 65:46 (39:25)
Body:  Tončík22, Koppl8, Vonkomer5, Melaga 4, Štefanča 4, Kňažko 2, Barcík 1
Hrali:   Jozefčák, Považan, Galko, Pavol

Mladší žiaci vycestovali v sobotu 18.02.2017 na svoje odvetné zápasy k súperovi do Prievidze. Prvý zápas začali naši chlapci celkom dobre, keď ustáli tlak Prievidze a prvú štvrtinu prehrávali len o 2 body. V druhej štvrtine sa im vôbec nedarilo presadiť sa v útoku a zahodili množstvo vyložených príležitostí. To malo za následok, že sa nedokázali sústrediť na obranu a stratili veľa lôpt pri rozohrávke. Nedarilo sa im premieňať ani trestné hody a tak náskok súpera stále narastal. V druhom polčase úplne rezignovali a už sa im nepodarilo vrátiť sa do zápasu a tak prehrali vysokým rozdielom.

Druhý zápas začali veľmi zle, keď súperovi dovolili dať ľahké koše a nekoncentrovanou hrou stratili opäť veľa lôpt. Po prvej štvrtine už prehrávali o 19 bodov. V druhej štvrtine sa už trochu prebrali a podarilo sa im vrátiť sa do zápasu. Bojovali aj napriek tomu, že aj druhý zápas bol kôš súpera akoby zakliaty. Náskok súpera dotiahli na 10 bodov ale v zlomových momentoch sa opäť športové šťastie priklonilo na stranu Prievidze a tá si nakoniec svoj náskok dokázala udržať a zvíťazila aj v druhom zápase.

Našou slabou stránkou v obidvoch zápasoch bola zlá rozohrávka a slabšia koncentrovanosť. Chlapci majú ďalšiu skúsenosť, ktorá im ukázala, aké je ťažké bojovať proti kvalitnému súperovi bez športového šťastia. Aj napriek prehrám musím oceniť niektoré individuálne činnosti jednotlivcov, ktoré sa zlepšujú od zápasu k zápasu.

Tréner: Július Kucej
Asistent :   Ladislav Balogh