Prehry proti Banskej Bystrici a výhry proti Považskej Bystrici

BK MŠK Žiar nad Hronom : BBC Banská Bystrica 44:52 (21:24)
Body:  Kňažko 13, Štefanča 9, Koppl 7, Melaga 7, Galko 4, Považan 4
Hrali:   Šmondrk, Vonkomer, Jozefčák, Pavol

BK MŠK Žiar nad Hronom : BBC Banská Bystrica 35:53 (17:28)
Body:  Kňažko 13, Koppl 7, Galko 6, Melaga 4, Štefanča 3, Jozefčák 2
Hrali:   Považan, Pavol, Vonkomer,

Mladší žiaci odohrali v piatok 17.03.2017 svoje odvetné zápasy proti súperovi z Banskej Bystrice. Do zápasu nastúpili s cieľom zvíťaziť, aj keď v zostave chýbali 2 hráči základnej zostavy. Prvý polčas bol vyrovnaný a aj keď ho prehrali o 3 body boli aktívnejší ako súper. V druhom polčase však ďalší dvaja hráči nemohli pokračovať v hre zo zdravotných dôvodov, čo sa ukázalo ako zlomový moment keďže nemohli podať v obrane optimálny výkon. Aj napriek snahe sa im nepodarilo zápas otočiť a poslednú štvrtinu už len odtrpeli a prehrali o 8 bodov.

Druhý zápas pokračovali okresanej zostave, čo sa prejavilo aj na skóre keď si Bystričania vytvorili do polčasu 11 bodový náskok. Chlapci sa snažili čo im sily stačili, ale ani strelecky sa im vôbec nedarilo. Celý druhý polčas sa snažili bodovo sa dotiahnuť na súpera, ale postupne im začali dochádzať sily a Bystričania si nakoniec víťazstvo ustrážili.

Obidva prehraté zápasy značne ovplyvnila absencia viacerých hráčov. Pozitívom bolo, že tí ktorí boli schopní hrať, sa nevzdávali a bojovali. Predviedli veľa pekných akcií a bolo vidieť, že v družstve začína fungovať tímová chémia a že sa hráči zlepšujú od zápasu k zápasu aj po technickej stránke. Za bojovnosť si zaslúžia pochvalu všetci chlapci

 

BK MŠK Žiar nad Hronom : IMC Slovakia Považská Bystrica 63:22 (32:6)
Body: Kňažko 21, Galko 11, Barcík 8, Melaga 8, Považan 3, Štefanča 3, Bielik 2, Kvak 2,  Koppl 2, Jozefčák 2, Vonkomer 1
Hrali:  Fáber, Šmondrk

BK MŠK Žiar nad Hronom : IMC Slovakia Považská Bystrica 46:24 (33:10)
Body: Melaga 8, Kňažko 6, Barcík 5, Bielik 4, Jozefčák 4, Koppl 4, Kvak 4, Galko 3, Fáber 2, Pavol 2, Považan 2, Šmondrk 2  
Hrali:  Štefanča, Vonkomer

Mladší žiaci privítali v sobotu 18.03.2017 na domácej palubovke súpera z Považskej Bystrice. Prvý zápas začali naši chlapci proti slabšiemu súperovi celkom dobre, keď si už v prvej štvrtine vypracovali 20 bodový náskok. Cieľom bolo aby si zahrali všetci hráči a to sa aj podarilo. Chlapci si z chuti zahrali a konečne sa im aj strelecky darilo. Celý zápas sme viedli rozdielom triedy a bola len otázka koľko súperovi naložia. Nakoniec poľahky zvíťazili o 40 bodov.

Druhý zápas mal podobný priebeh, ale keďže súper bol naozaj o triedu slabší, tak chlapci poľavili v obrane a akoby solidárne dovolili súperovi, aby si tiež zahral. Celý zápas mali pod kontrolou a v podstate sa len tak zabávali. V zápase si opäť zahrali všetci hráči a väčšina sa aj bodovo presadila.

V obidvoch zápasoch Žiarčania hrali pekný basketbal a konečne si to užili na ihrisku. Za predvedený výkon a bojovnosť si zaslúžia pochvalu všetci chlapci.

Tréner:      Július Kucej
Asistent :   Ladislav Balogh