Prehra so silným súperom v Banskej Bystrici

ŠKP Banská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom  106 : 47  (29:14, 50:25, 78:36, 106:47)
Body: Fábry 15, Páleník 10, Nemčok 9, Vrtík 8, Tkáč 3, Skladan 2
Hrali: Kaňa, Prosba, Rajnoha, Šály

Zápas sme otvorili dobre a prvú štvrtinu sme hrali so silným súperom, za ktorého hrali aj bývalí extraligoví hráči Rendla a Kockász a aj naši bývalí hráči Minárik s Rozimom, vyrovnanú partiu. Ešte v druhej štvrtine sme sa držali, ale potom bohužiaľ sa ukázala väčšia kvalita súperových hráčov a opäť sme utrpeli vysokú prehru. Bohužiaľ, taká je momentálne naša kvalita. Máme káder vyskladaný z veľmi mladých hráčov, viacerí sú ešte len v juniorskom veku. Starší skúsenejší hráči nemôžu odtiahnuť celý zápas a mladým hráčom, ktorí majú šancu ukázať sa,  chýba kvalita a hlavne nasadenie a basketbalová vôľa popasovať sa a ukázať sa. Opäť sme mali veľké množstvo nepremenených streleckých príležitostí a množstvo strát, po ktorých sme dostávali ľahké koše z protiútokov, a tak súperov náskok sa postupne zvyšoval.

Treba byť trpezliví a poctivo trénovať a verím, že naše výkony sa postupne budú už len zlepšovať.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Norbert Nagy