Prehra kadetov s Prievidzou v predohrávke

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza  69:87 (16:19, 23:50, 44:67)
Body: Novák 22,  Grochal 13, Greguš 13, Babiak 7, Kucej 7, Holic 3, Švec 2, Király 2
Hrali: Kotlárik, Truben,  Lehotský, Dekýš

V predohrávke celoslovenskej ligy kadetov odohrali kadeti MŠK BK Žiar nad Hronom na domácej palubovke zápas proti družstvu MBA Prievidza. Žiarčania od prvých minút držali krok so súperom a hra bola vyrovnaná. Nástup, ako aj celú druhú štvrtinu, domáce družstvo vôbec nezvládlo a prehralo ju 7:31. Súper hral rýchlo, kolektívne,  v obrane agresívne a zodpovedne. Naopak, niektorí hráči  Žiaru sa po ihrisku prechádzali, báli sa ísť do fyzického kontaktu so súperom, v útoku neplnili pokyny trénera. Hrali sebecky a individuálne, loptu púšťali až v momente, keď boli zdvojovaní, čo bola voda na mlyn pre súpera, ktorý rýchlymi protiútokmi bez problémov zvyšoval svoj náskok. Nepomohli ani oddychové časy, ktoré nedokázali nakopnúť a motivovať domácich. Po polčase nastala veľká zmena v hre Žiarčanov. Na palubovku nastúpili tí chlapci, ktorí chceli poctivo a nebojácne bojovať v obrane, a pre ktorých nebola žiadna lopta stratená. Zaslúžene vyhrali tretiu (21-17) a aj štvrtú (25-20) štvrtinu, čo však nestačilo na zvrat v zápase. No aj napriek prehre patrí za druhý polčas vďaka hráčom, ktorí dokázali zodvihnúť hlavu, dať srdce a všetky sily do hry.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej