Po dobrom výkone zdolali na domácej palubovke Považskú Bystricu

MBK MŠK Žiar nad Hronom : IMC SLOVAKIA Považská Bystrica 73:60 (12:13, 28:29, 50:51)
Haviar 20, Vrtík 17, Vojtek 13, Obert 10, Pipíška 6, Rozim 5, Supuka 2

Muži dnes odohrali výborný zápas s družstvom z Považskej Bystrice. Od prvej minúty sa v ZUS aréne hral vyrovnaný basketbal. Obidve družstva sa počas celého zápasu striedali vo vedení. My sme hrali počas celého zápasu veľmi dobre hlavne v obrane, čoho výsledkom bolo len 60 strelených bodov súpera. Dobre sme v obrane komunikovali a plnili sme veci, na ktorých sme sa v šatni dohodli. V útoku sme sa však od začiatku trápili hlavne strelecky. Nepremenili sme veľké množstvo voľných striel z perimetra. Napriek tomu sme nepadli na koncentrácii a naďalej sme si hrali svoju kombinačnú hru v útoku. O zápase rozhodla posledná štvrtina a hlavne jej záver, kde nám konečne padli dobre pripravené strely a dokázali sme hosťom odskočiť na 10 bodov. To bol rozhodujúci náskok, ktorý sme ešte v závere zápasu mierne navýšili.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy