NEMAK ŽBM odštartovala prvým kolom

Na Dvojke odštartoval 4. ročník NEMAK Žiarskej basketbalovej mikroligy
 
Dnes, v piatok 27. apríla 2018, sa v telocvični II. Základnej školy odohralo úvodné kolo NEMAK Žiarskej basketbalovej mikroligy. Tento suverénne najúspešnejší projekt Basketbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom, určený pre deti 1. stupňa základných škôl, ročník narodenia 2008 a mladších, začal písať vo svojej histórii už svoj 4. ročník. Hlavným cieľom projektu je rozšíriť základy mládežníckej pyramídy v Basketbalovom klube, zároveň však aj prilákať deti od počítačov a mobilov do telocvične, na ihriská. Turnaja sa aj v tomto roku zúčastňujú všetky 4 žiarske základné školy.
Treba povedať, že v tomto školskom roku sa na každej škole za spolupráce školy a Basketbalového klubu rozbehli krúžky pohybových hier. Tam sa jednotliví reprezentanti svojich škôl, pod vedením svojich učiteliek a koordinátora z BK, poctivo už od septembra pripravovali na basketbalovú mikroligu. Tá prebehne formou 4 kôl, na každej škole sa odohrá jedno kolo systémom zápasov každý s každým.
Turnaj slávnostne otvorili viceprimátor mesta Ladislav Kukolík, konateľ TS Emil Vozár, konateľ MŠK Ján Žiak, zástupkyňa RŠK Lenka Považanová, prezident BK Ján Valent a koordinátor projektu Norbert Nagy. Všetky deti, ktorých sa v telocvični zišlo 60, sa obliekli do tričiek s logom turnaja. Tím Jednotky do modrých tričiek, tím Dvojky do žltých, tím Cirkevnej do oranžových a malí basketbalisti zo štvorky do tričiek zelených. Občerstvenie formou minerálky a veľkej bagety bolo pre každého účastníka zabezpečené. Nič tak po slávnostnom otvorení a spoločnom fotení nebránilo, aby sa naplno rozbehli súboje medzi jednotlivými školami.
Na Dvojke sa dnes v 1. kole odohralo 6 veľmi dramatických zápasov, kde viac ako presná ruka rozhodovalo nasadenie a behanie po telocvični hore dole… Zápasy sa hrali na dva polčasy po 10 minút a striedalo sa „hokejovo“. Po uplynutí času každý hráč tímu ešte hádzal dva trestné hody a premenené hody sa pripočítali k výslednému skóre. Zápasy tak boli dramatickejšie a každý, aj ten, komu to nešlo úplne najlepšie, mal možnosť rozhodnúť o osude svojho tímu. Atmosféra v telocvični bola fantastická, deti svoje zápasy prežívali s veľkým napätím a za hlasného povzbudzovania. Niekto mal šťastia viac, niekto menej, niekomu to išlo lepšie, niekomu zas horšie. Do ďalšieho kola, ktoré bude už 10. mája na Štvorke, majú malí basketbalisti čas čo to potrénovať a pokúsiť sa prehru svojim súperom oplatiť.
 
Výsledky zápasov 1. kola NEMAK ŽBM:
Dvojka – Cirkevná 22:24 (8:9)
Jednotka – Štvorka 43:21 (32:11)
Dvojka – Štvorka 20:19 (6:11)
Jednotka – Cirkevná 28:24 (19:14)
Cirkevná – Štvorka 26:23 (16:10)
Dvojka – Jednotka 17:42 (7:28)
 
Výsledné poradie po 1. kole NEMAK ŽBM:
1. Jednotka
2. Cirkevná
3. Dvojka
4. Štvorka
 
Norbert Nagy, športový riaditeľ BK a koordinátor ŽBM
 
Za fotografie ďakujeme Dušanovi Pöthemu 🙂