Muži v poslednom domácom zápase potrápili lídra súťaže

MBK MŠK Žiar nad Hronom : BKM SPU Nitra 62:75 (12:15, 32:31, 54:55)

Pipíška 15, Obert 13, Haviar 11, Vojtek 10, Rozim 9, Švec 4

V ZUS Aréne sa hral výborný zápas. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe. Hra sa prelinala z jednej strany na druhú. Dominovali hlavne obrany na obidvoch stranách. Skóre narastalo veľmi pomaly a tak sme prvý polčas vyhrali 32:31. V druhom polčase sa pokračovalo v podobnom trende. Hostia z Nitry však začali byť úspešní v trojkovej streľbe, čo sa o nás nedalo povedať (z 29 trojkových pokusov sme trafili len 4!) a naďalej sme sa trápili hlavne v streľbe z perimetra. Nitra nám na začiatku štvrtej štvrtiny odskočila na 6 bodov. Zmenou obrany z osobnej na zónovú sme ich ešte dokázali zastaviť. Veľká škoda, že sme opäť nedokázali premeniť otvorené strelecké príležitosti. Nitra, ktorá ešte v tejto súťaží neprehrala, v zavere trafila 4 trojky a zápas doviedla do víťazného konca. Veľká škoda pre nás, lebo dnes sme pri trochu väčšej úspešnosti streľby mohli byť úspešní my a mohli sme tak pripraviť hosťom prvú prehru v súťaži.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Norbert Nagy