Muži v Banskej Bystrici bojovali, ale na víťazstvo nesiahali

ŠKP BBC Banská Bystrica : MŠK BK Žiar nad Hronom     80 : 66 (13:16,34:32,57:46)
Body: Vrtík 17, Obert 16, Mokráň 14, Huljak 6, Dolník 5, Supuka 4, Šušanský 4
Hrali: Kádaši, Medveď, Nagy, Novosádek

Muži odohrali v sobotu v u kvalitného súpera výborný prvý polčas. Ale v druhom už nedokázali so silnou Banskou Bystricou udržať krok a prehrali nie veľkým rozdielom. Zápas sme začali veľmi
dobre, od začiatku sme išli do vedenia a to sme stratili až v samotnom závere prvého polčasu. Oba tímy boli lepšie v obrane, ako v útoku. My sme si držali dlho 5-6 bodový náskok a je veľká škoda, že sme nevyužili viaceré presilové situácie, čím sme mohli domácim mierne odskočiť. Tak domáci ako aj naši chlapci vyprodukovali väčšie množstvo strát , ktoré boli výsledkom hlavne kvalitných obrán. V druhom polčase nás domáci prekonali v úspešnosti streľby a tak si postupne vytvorili až dvojciferné vedenie, ktoré už kontrolovali v pohode do konca zápasu.

Napriek prehre si myslím, že sme na palubovke v Banskej Bystrici videli veľmi kvalitný zápas. Nám chýbala na víťazstvo dnes hlave väčšia energia a bohužiaľ sme sa nevedeli dostať do otvorených
streleckých pozícii, dlho sme držali loptu na ruke nemali sme dobrú tranzíciu lopty. No a nakoniec keď už sme aj mali otvorenú strelu, nepotrafili sme a tak sme dnes nemohli vyhrať.

Nevadí , čaká nás ešte 6 zápasov a hneď nasledujúci budúcu nedeľu 3.3.2019 o 10,30 hod. doma s Karlovkou Bratislava. Príďte nás povzbudiť určite uvidíte dobrý basketbal.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy