Mladší mini víťazne nad Prievidzou

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza  74:55 (40:23)

Body: Horváth Filip 25, Valent Matej 17, Herich Adam 10, Barcík Jakub 8, Ďurčov Ján 5, Ivan Matej 4, Šimovič Peter 2, Chrobák Jakub 2, Tapfer Jakub 1
Hrali: Juhász Bruno, Dibdiak Timotej, Škriniar Samuel, Gendiar Samuel, Kovalčík Boris.

V sobotu 28.10. mladší minižiaci MŠK BK Žiar nad Hronom odohrali na domácej palubovke prvý súťažný zápas v sezóne 2017/18. Pre ¾ hráčov z družstva to bol vôbec prvý súťažný zápas v ich začínajúcich basketbalových krokoch. Do zápasu sme išli s tým, že chceme odohrať čo najlepší zápas a to sa nám aj podarilo. Do zápasu sme vstúpili nebojácne, na chlapcoch bolo vidno chuť pobiť sa o každú jednu loptu. Celá prvá štvrtina bola vyrovnaná a vyhrali sme ju o 2 body. V druhej štvrtine sme zrýchlili hru. Vďaka dobrej celoplošnej obrane a po získaných loptách sme následnými rýchlymi protiútokmi a kombináciou „hoď a bež“ dokázali predčiť súpera a navýšiť skóre na polčasových 17 bodov. V priebehu druhého polčasu sa nám nedarilo premieňať pokusy spod koša, a tým sme dovolili súperovi znížiť náš náskok na 8 bodov.  Zápas sa rozhodol až 4 minúty pred koncom, keď sme šnúrou 10:0 dokázali nášho súpera zlomiť a vyhrať zápas. Priestor na palubovke dostali všetci hráči, ktorí dokázali preniesť čo na tréningoch natrénovali aj do zápasu.

Tréner: Tomáš Fábry
Asistent: Juraj Horváth