Kadeti úspešní na medzinárodnom turnaji

Na prvý medzinárodný turnaj pred sezónou 2018/19 vycestovali do Prahy kadeti MŠK BK Žiar nad Hronom. V dňoch 7. až 9. septembra sa zúčastnili turnaja Sokol grand prix, ktorý organizoval Sokol Pražský a zúčastnilo sa ho ďalších päť družstiev, a to Litoměřice, Borgotaro (ITA), Plzeň, Pardubice a naši chlapci zo Žiaru. V prvom zápase sme zvíťazili nad Slavojom BK Litoměřice o 6 bodov 72:66. Po celý zápas sme si držali vedenie, ktoré sme udržali až do konca zápasu, čím sme si zaistili ďalšie kvalitné zápasy s družstvami z druhej skupiny. Na druhý deň nás čakalo domáce družstvo Sokol Pražský. Do polčasu bola hra vyrovnaná, hralo sa agresívne na obidvoch stranách. V druhom polčase sa prejavila lepšia fyzičnosť domácich, ktorí na dva, tri pokusy dorážali svoje nepremenené strely. Nám naopak povypadávali z koša aj isté tutovky, ktoré by nás bez problémov držali v hre. Konečný výsledok 81:56 nie je obrazom v podstate veľmi dobrého výkonu našich chlapcov. Táto prehra dokázala veľmi dobre motivovať Žiarčanov do posledného zápasu, v ktorom bojovali proti Pardubiciam o konečné tretie miesto. Na vysokých Pardubičanov hneď od začiatku platila rýchla hra a napádanie hráča s loptou. V tomto zápase sme dokázali zakončiť toľko rýchlych protiútokov ako za celý turnaj. A keď rýchlosť bola podporená aj excelentným výkonom hráča Kuceja (38b, polčas 28) a nesmiernou bojovnosťou a zohratosťou celého tímu, výhra nám nemohla ujsť. Konečný výsledok 88:74 všetkých potešil a zaslúžene sme si vybojovali 3. miesto. Do zápasov sa v priebehu turnaja zapojili všetci hráči, ktorým patrí veľká vďaka za ich prístup a snahu vydať zo seba to najlepšie.

Litoměřice : MŠK BK ZH 66:72
Body: Kucej 17, Goebiowský 12, Švec 11, Greguš 7, Novák 6, Babiak 4, Žemla 4, Grochal 3, Dekýš 3, Truben 2, Balogh 2, Király, Herich

Sokol Pražský : MŠK BK ZH 81:56
Body: Kucej 14, Grochal 10, Švec 7, Novák 7, Golebiowsky 5, Dekýš 5, Király 4, Greguš 2, Žemla 2, Herich, Truben, Balogh, Babiak,

Pardubice : MŠK BK ZH 74:88
Body: Kucej 38, Novák 12, Greguš 8, Grochal 8, Golebiowsky 6, Žemla 6, Truben 6, Babiak 4, Balogh, Dekýš, Király, Herich, Švec