Kadeti predviedli doma skvelé výkony

MŠK BK Žiar nad Hronom  – ŠŠK KAC Jednota Košice 87:58 (18:14, 40:24, 64:41, 87:58)
Body: Novák 20, Truben 12, Švec 10, Žemla 8, Šonkol 8, Greguš 8, Grochal 7, Balogh 4, Bobok 4, Babiak 3, Király 3
Hrali: Kosmel

MŠK BK Žiar nad Hronom  –  ABOVIA 96 Košice 81:67 (17:21, 41:36, 63:50, 81:67)
Body: Greuš 18, Truben 18, Holic 14, Babiak 12, Novák 7, Grochal 6, Király 4, Balogh 2
Hrali: Dekýš, Žemla, Švec, Bobok,

Žiarski kadeti MŠK BK Žiar nad Hronom odohrali po štyroch zápasoch na súperových palubovkách dva dôležité zápasy na domácej pôde. V sobotu aj v nedeľu si zmerali sily proti hráčom z východu republiky. Obidve družstva Košíc mali proti našim chlapcom výškovú prevahu, čo sa prejavilo hlavne v súbojoch pod obidvoma košmi. Túto nevýhodu však Žiarčania dokázali kompenzovať, hlavne svojou rýchlosťou, bojovnosťou a neustálym tlakom na súpera po celom ihrisku. V sobotu proti ŠŠK KAC Jednota Košice sa domáci hráči od prvých minút ujali vedenia a zápas mali pod kontrolou. Súper nedokázal pokryť rýchlu rozohrávku Žiarčanov, z čoho vznikalo prečíslenie, ktoré dokázali aj úspešne zakončiť. Do zápasu sa zapojilo všetkých 12 hráčov, ktorí dokázali po celých 40 minút udržať vysoké tempo  hry.  V nedeľu Žiarčania nastupovali do zápasu s nasadením a odhodlaním zdolať aj Aboviu 96 Košice. Od začiatku zápasu to bol boj o každú loptu. Súper dokázal využívať svoje fyzické prednosti a aj po nepremenených strelách dokázal na 2–3 krát loptu dopichnúť do koša. Naopak žiarskym chlapcom sa to vôbec nedarilo. Lopta im vypadávala z rúk, jednoduché zakončenie si dokázali sami skomplikovať, z čoho ťažil súper, ktorý dokázal zblokovať veľa našich streleckých pokusov. No tu treba chlapcov pochváliť, ani po prehratej prvej štvrtine sa nevzdávali a neustále sa snažili hrať rýchlu, nátlakovú hru. Napádali rozohrávku, zdvojovali hráčov s loptou, čím donútili súpera ku chybám a stratám. Získané lopty začali konečne aj s väčšou úspešnosťou premieňať, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Šancu zapojiť sa do zápasu dostali všetci hráči, no súper dokázal hneď znížiť náskok domácich, preto sa rotácia hráčov v druhej časti zúžila. V poslednej štvrtine po troch trojbodových úspešných strelách R. Trubena sa Žiarčania dostali na rozdiel 20 bodov a súperovi už neostávali sily na zvrat. Za predvedený výkon v obidvoch zápasoch si všetci hráči zaslúžia pochvalu, ale za zápas proti Abovii Košice, treba vyzdvihnúť hráčov: Greguša, Trubena a Holica.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej