Kadeti

MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠBK Junior Levice   65: 75   (14:21, 14:23, 16:20, 21:11)
Body: Golebiowski 12, Truben 11, Greguš 10, Grochal 7, Babiak 6, Novák 4, Šonkol 4, Žemla 4, Balogh 3, Švec 2, Galko 2
Hrali: Király

MŠK BK Žiar nad Hronom – BBK Bánovce nad Bebravou   63 : 62  (14:11, 19:20, 16:8, 14:23)
Body: Golebiowski 14, Balogh 12, Novák 10, Greguš 9, Grochal 5, Švec 4, Király 4, Truben 3, Žemla 2
Hrali: Babiak, Galko

Žiarsky kadeti MŠK BK odohrali cez víkend posledné domáce zápasy finálovej osmičky. V sobotu privítali družstvo Levíc, ktoré prehralo zatiaľ len jeden zápas v sezóne. Celý zápas sa od začiatku až dokonca hral vo vysokom tempe a hráči si nič nedarovali. Aj keď Levičania celý zápas viedli hlavne vďaka úspešnej trojbodovej streľbe, ktorá naopak u domácich úplne absentovala, dokázali to hráči Žiaru kompenzovať kolektívnou a nátlakovou hrou hlavne v poslednej štvrtine, ktorú aj zaslúžene vyhrali. Na víťazstvo to nestačilo ale pozitívum je, že všetkých 12 hráčov sa zapojilo do zápasu a zároveň sa dokázali aj  bodovo presadiť.

V nedeľňajšom zápase proti Bánovciam sa Žiarčania snažili napádať rozohrávku súpera tlakom na loptu a zdvojovaním, čo prinieslo niekoľko získaných lôpt. Celý zápas si domáci držali mierny náskok ale nepodarilo sa im rázne odskočiť od súpera. Naopak hráči Bánoviec neprestávali bojovať, čo bolo vidno hlavne pod našim košom, kde jednoznačne dominovali na doskoku. Zápas sa mohol rozhodnúť už do polčasu, keby naši hráči zlepšili efektivitu zakončovania z nájazdov a zo streleckých pozícii priamo z pod koša. 30 % úspešnosť z týchto vzdialeností je na zamyslenie u st. mini a nie to u kadetov. Zápas bol dramatický až do poslednej minúty, kedy sa hostia po chybe našej rozohrávky niekoľko krát dostali do trojbodového zakončenia, pre naše šťastie boli však neúspešní. V posledných sekundách mal Žiar loptu v držanía podarilo sa mu udržať jednobodový náskok a zápas vyhrať. Na posledné dva zápasy vycestujú kadeti za súperom do Nitry a na Inter, kde zabojujú o ďalšie body do celoslovenskej ligy kadetov.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej