Juniori prvé domáce zápasy nezvládli.

1.Slovenská  liga Juniori – základná časť

Sobota 28.09.2019

Prvý domáci zápas zo silným súperom sme nezvládli.

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Victória Žilina 59 : 107  (15:26,15:28,14:23,15:30)

Body: Pavel Király 12b., Marek Grochal 11b., Richard Truben 6b., Matej Golebiowski 6b., Benjamín Žemla 6b., Marek Novák 5 b., Jakub Švec 5b., Martin Holic 4b., Jakub Babiak 2b., Sebastián Šonkoľ 2b.,

Hrali: Adrián Ondriš

V sobotu sme na domácej palubovke nastúpili proti jednému z najsilnejších súperov v súťaži. Hneď od začiatku sa hostia dostali do vedenia. V prvej štvrtine sme ešte dokázali s nimi držať krok, ale potom sa už prejavila väčšia skúsenosť a fyzická sila súpera. Našim najväčším problémom bolo veľké množstvo stratených lôpt  až 31 v celom zápase, čo je obrovské číslo. Druhým podstatným elementom bol náš obranný doskok kde nás tak isto naši súperi prehrali a tým sme im dávali opakovanú šancu na opakované zakončenie. Postupne tak náskok súpera narastal a tak šancu na obidvoch stranách dostali všetci hráči. Zápas nám jasne ukázal na čom nám je treba v tréningovom procese pracovať.

Nedeľa 29.09.2019

Vyrovnaný polčas, nakoniec prehra aj v druhom zápase.

MŠK BK Žiar nad Hronom : IMC Slovakia P.Bystrica 61 : 77  (12:17,20:15,13:25,16:20)

Body: Jakub Babiak 16b., Jakub Švec 13b., Marek Novák 11b., Marek Grochal 10b., Richard Truben 4b., Pavel Király 4b., Martin Holic 3b.

Hrali: Adrián Ondriš, Matej Golebiowski, Benjamín Žemľa, Sebastián Šonkoľ

V nedeľu sme od začiatku zápasu držali zo súperom krok. Na konci druhej štvrtiny sme do konca mohli ísť aj do vedenia. Hrali sme dobre hlavne v obrane a dokázali sme zakončiť niekoľko rýchlych akcii. Problém nastal na začiatku tretej štvrtiny , keď naši súperi pritvrdili v obrane 1 na 1 a to nám začalo robiť problémy. V tomto časovom úseku sme nedokázali zakončiť a tak nám Považská Bystrica odišla na rozdiel 10 bodov. Tento náskok sa stal nakoniec rozhodujúci a už sme sa viac nedokázali priblížiť a tak sme nakoniec zápas prehrali 16 bodovým rozdielom. V zápase opäť dostali šancu hrať všetci hráči, čo je hlavne pre tých mladších obrovská škola .

Tréner: Karol Kučera

Asistent trénera: Mgr. Tomáš Fábry