Jediná baba v turnaji sa nenechala zahanbiť.

Keď počula svoje meno, zostala poriadne zaskočená. Jediná baba žiarskeho basketbalového tímu Emka Nagyová opäť ukázala, že na palubovke nie je len na ozdobu. Na Majstrovstvách Slovenska sa zapísala medzi najlepších hráčov.

Húževnatá športovkyňa Emka je jedinou hráčkou tímu žiarskych mladších minižiakov. Nadaná basketbalistka hosťuje aj u starších minižiačok v Banskej Bystrici, kde posilňuje zostavu o rok starších dievčat.

Uplynulý víkend dala prednosť možnosti štartovať s chlapcami MŠK BK Žiar nad Hronom na Majstrovstvách slovenskej republiky (MSR), pred možnosťou prestúpiť do Banskej Bystrice a hrať na MSR so svojimi rovesníčkami v Trnave. Ako je už Emka zvyknutá, aj na majstrovskom turnaji na bratislavských Pasienkoch bola jedinou slečnou v inak čisto chlapčenských zostavách.

Pozrite si kompletné výsledky zápasov MSR.

Cena z rúk hviezdy Interu Bratislava

Uznania, akého sa dostalo našej basketbalistke získalo na MSR celkom 10 hráčov. Vyhlasovalo sa na základe ankety, pričom anketové lístky vypĺňali zástupcovia každého z družstiev turnaja, technický riaditeľ turnaja (zástupca SBA), hlavný rozhodca turnaja a zástupca usporiadateľa. Vzorka odborníkov z fachu do ALL STASR posunula dvoch hráčov zo Žiaru. Okrem Emy sa oceneniu mohol tešiť aj jej spoluhráč a veľmi dobrý kamarát, Matej Tončík.

Čestné miesto nad písacím stolom

Ako hovorí hrdý ocino a tiež basketbalový tréner Norbert Nagy, keď Emka počas ceremoniálu počula vo vyhlasovaní svoje meno, zostala prekvapená. Stala sa tak šiestou najlepšou hráčkou celého turnaja. Cenu prevzala z rúk Martina Rančíka, už hrajúcej legendy slovenského basketbalu, teraz najlepšieho hráča extraligového tímu Inter Bratislava.

,,Emka navonok emócie neprejavuje, je však veľmi citlivá. Najmä vo chvíľach, keď sa tímu nedarí. Neúspech, či už tímový alebo individuálny, sa snaží riešiť obrovskou bojovnosťou na ihrisku. Je veľmi cieľavedomá a ctižiadostivá,“ hovorí Nagy o tom, ako sa jeho dcéra pasuje s úspechmi i neúspechmi.

Čestné miesto na sošku ALL STARS vraj malá športovkyňa hľadať nemusí. ,,Má poličku nad písacím stolíkom, kde má aj obraz jej obľúbeného tímu KARLOVKA Bratislava s podpismi všetkých extraligových hráčov,“ dodáva hrdý otec.

Dedko by bol pyšný

Emini rodičia, obaja učitelia telesnej výchovy, ju v športe maximálne podporujú. Čo sa však týka vízií do budúcnosti, stoja nohami pevne na zemi. ,,Tešíme sa z jej úspechov, hlavne z toho, že do športu dáva všetku svoju energiu. Nerobíme si však žiadne zbytočné nádeje, že sa raz bude sa basketbalom živiť. Ešte ju čaká dlhá cesta, naozajstné osobné úspechy sa v športe získavajú v seniorských kategóriách,“ hovorí Norbert Nagy.

Úprimnú radosť z úspechu talentovanej športovkyne by podľa Nagya mal ešte jeden človek. ,,Čo mňa ako jej otca a trénera basketbalu jediné mrzí, je to, že sa týchto chvíľ nedožil Emkin dedko, môj otec Gejza Nagy. On ako prvý tréner získal pre naše mesto Žiar nad Hronom v roku 1980 titul Majster Slovenska,“ spomína.

Emka medzi chalanmi končí

Ema sa podľa všetkého medzi mladšími minižiakmi cítila ako ryba vo vode, čoskoro ju však čaká klubová zmena. Zápasy MSR boli jej poslednými vo farbách Žiaru, a teda boli akousi rozlúčkou. Emku čaká prestup a v sezóne 2015/16 už bude hráčkou len Banskej Bystrice, podobne ako jej staršie kamarátky, odchovankyne žiarskeho basketbalu Norika Páleníková a Dominika Krnčoková.

Tento víkend ju čakajú MSR v kategórii starších minižiačok za Banskú Bystricu, kde je momentálne na hosťovaní. So Žiarčankou Dominikou Krnčokovou budú v bystrických farbách bojovať na MSR v Košiciach na palubovke GOOD ANGELES.

Čítajte celý rozhovor s mladou športovkyňou: Jediná baba v žiarskom basketbalovom tíme: S chalanmi sa viem aj pohádať, hovorí Emka (10)