Dva ťažké zápasy kadetov na domácej pôde

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 64:90 (18:24, 22:21, 5:25, 19:20)
Body: Golebiowski 29, Király 9, Kotlárik 6, Grochal 6, Dekýš 4, Švec 4, Truben 4, Šonkol 2
Hrali: Greguš, Žemla

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Victoria Žilina 64: 113 (13:34, 16:28, 24:22, 11:29)
Body: Golebiowski 18, Kotlárik 18, Grochal 9, Šonkol 5, Švec 5, Király 4, Truben 2, Žemla 2, Dekýš 1

Kadeti MŠK BK cez víkend odohrali dva ťažké zápasy proti družstvám bojujúcim o finálovú štvorku. Žiarčania nastúpili v oklieštenej zostave, doplnení tromi hráčmi zo starších žiakov. V prvom zápase proti Považskej Bystrici domácim vyšiel prvý polčas, v ktorom dokázali držať krok so súperom. Na konci druhej štvrtiny sa nám zranil ďalší hráč, Greguš. Absencia nášho dirigenta hry sa prejavila v ďalších minútach zápasu. Aj keď sa všetci hráči na ihrisku snažili, súper pomaly zvyšoval svoj náskok a nedovolil zvrat v zápase. V nedeľu Žiarčania nezachytili začiatok zápasu a Žilinčania sa bez problémov ujali vedenia. Domáci hráči nestačili konkurovať staršiemu a fyzicky zdatnejšiemu súperovi, aj keď sa dokázali miestami prezentovať krásnymi akciami. Veľké množstvo stratených lôpt po našich chybách, pomáhalo súperovi sa neustále bodovo vzďaľovať. Pre našich hráčov to bola ďalšia cenná skúsenosť, z ktorej si treba zobrať ponaučenie. Do hry sa zapojili všetci hráči, ktorí sa mohli konfrontovať so špičkou kadetskej ligy.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej