Domáci zápas so silnou rezervou extraligového Svitu

MBK MŠK Žiar nad Hronom : Iskra Svit U 23 83:76 (47:43) Body: Vojtek 21, Haviar 18, Obert 17, Vrtík 12, Rozim 10, Kádaši 5 Hrali: Pipíška, Kňažko, Kubovič

Dnes našich mužov čakal domáci zápas so silnou rezervou extraligového Svitu, za ktorý nastupujú aj extraligoví hráči. A tak aj naši extraligisti mali o motivaciu navyše. Od začiatku to bol vyrovnaný zápas a myslím si, že sa dnes bolo v ZUS Aréne na čo pozerať. V prvom polčase nás trápili hlavne zbytočné straty lopty. Okrem toho boli hostia úspešní aj v streľbe spoza perimetra a trápili nás zónovou obranou. Naši chlapci však tak isto hrali dobre v útoku a keď sme v závere prvého polčasu zlepšili aj obranu dokázali sme ísť na prestávku so 4-bodovým náskokom. V druhom polčase pokračoval súboj na ihrisku podobne ako v prvej časti hry. My sme našli recept na súperovu zónu. V obrane sme zlepšili obranu hráča s loptou a hlavne sme nedovolili Svitu strely z druhej šance. V závere sme premenili otvorené strely a tak sme sa mohli nakoniec tešiť zo 7-bodového víťazstva.

Bol to náš posledný zapás v tomto roku a tak by som chcel všetkým popriať krásne a šťastné vianočné sviatky v kruhu svojich najbližších a veľa zdravia a šťastia v Novom roku 2023.

Tréner: Karol Kučera