BK MŠK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza  46:63 (22:33)
Body:  Tončík 18, Kňažko 13, Štefanča 7, Melaga 4, Barcík 3, Vonkomer 1
Hrali: Jozefčák, Fáber, Galko, Kvak, Pavol, Považan, Šmondrk

BK MŠK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza  51:55 (28:23)
Body: Tončík 16, Galko 9, Kňažko 8, Považan 5, Štefanča 4, Barcík 3, Melaga 3,Vonkomer 3
Hrali: Jozefčák, Pavol, Šmondrk

Mladší žiaci odohrali v sobotu 12.11.2016 svoje ďalšie dva zápasy, tentoraz na domácej palubovke proti Prievidzi.Do prvého zápasu sme vstúpili s odhodlaním podať bojovný výkon. Prvá štvrtina nám však ukázala, že poraziť Prievidzu nebude vôbec ľahké.Prievidza hrala od začiatku zápasu stiahnutú osobnú obranu, ktorá by sa v našej kategórii nemala používať. Polčas sme prehrali 22:33. Naši chalani sa v útoku len veľmi ťažko presadzovali, nakoľko všetci súperovi obrancovia boli stiahnutí v šestkovomúzemí. Ťažko sa nám doskakovalo, lebo Prievidza mala 195cm vysokého hráča, ktorého sme nevedeli ubrániť. Aj napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo náskok súpera stiahnuť  a podľahli sme im o 17 bodov.

Do druhého zápasu sme nastúpili s veľkou chuťou po víťazstve. Hneď na začiatku zápasu sme išli do vedenia a polčas sme vyhrali 28:23. Darilo sa nám brániť najlepšieho hráča Prievidze a aj v útoku sa nám začalo viac dariť. V druhom polčase Žiarčania bojovali zo všetkých síl a náskok si držali zubami nechtami. V poslednej štvrtine sa však súperovi podarilo bodovo sa dotiahnuť na našich chlapcov a v dramatickom závere Prievidza zvíťazila aj v druhom zápase. Kvôli chlapcom ma mrzí, že nemali trochu viac športového šťastia, pretože si víťazstvo určite zaslúžili.

Obidva zápasy hodnotím aj napriek prehre pozitívne, nakoľko sa nevzdávame za žiadnych okolností, čo je veľmi dobré. Hráme ako kolektív a to je pre mňa priorita. Za bojovnosť , odhodlanie a predvedený výkon si zaslúžia pochvalu a poďakovanie všetci naši hráči.

Tréner: Július Kucej
Asistent :   Ladislav Balogh