Domáca výhra v dôležitom zápase

MŠK BK Žiar nad Hronom – Prešov Svit „B“  84 : 82  (30:22, 41:37, 65:67)
Body: Dolník 22, Vrtík 16, Obert 13, Supuka 12, Oravec 11, Fábry 6, Páleník 4
Hrali: Medveď, Pavol, Skladan

Dnes sme zápas začali veľmi dobre, hlavne v prvej štvrtine sme trafili všetko, čo sme zodvihli na kôš, či už spod koša alebo z perimetra. Naše skóre narástlo až na 30 bodov. V druhej štvrtine sme už ale neboli takí úspešní a súper postupne vyrovnal hru. V tretej štvrtine sme mali problém s riešením pickandrolu, hlavne v obrane a dostávali sme z tejto kombinácie ľahké koše. Po vystriedaní viacerých variánt obrany, sme opäť naskočili do zápasu, ktorý sa už potom v štvrtej štvrtine dohrával vo vyrovnanej hre. V úplnom závere sme trafili dôležitú trojkovú strelu a urobili sme si mierny 6-bodový náskok, ktorý sme už s menšími problémami udržali až do samotného záveru.  Dosiahli sme tak dôležité víťazstvo, ktoré nás udržalo v hre o postup do prvej šestky. Rozhodujúci zápas odohráme už na konci tohto týždňa v Lučenci, víťaz zápasu si zabezpečí účasť v skupine o 1-6 miesto.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy