Domáca výhra a postup do 3. kola v Slovenskom pohári

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ŠPD Rožňava  92 : 57  (24:18, 26:17, 25:9, 17:13)
Body: Maroš Minárik 26b., Maroš Vrtík 21b., Vladimír Kašša 21b., Daniel Javúrek 18b., Lukáš Tkáč 4b., Marek Páleník 2.,
Hrali: Ladislav Galovič, Ľubomír Kuchár, Dávid Novosádek
Trestné hody: 14/28
Fauly: 21

Odvetný zápas druhého kola Slovenského pohára sme začali dobre, dvoma úspešnými trojkami a jednou dvojkovou strelou sme sa dostali do úvodného vedenia. Potom sme však  nepremenili niekoľko striel z pod koša a Rožňava sa dostala do mierneho  5 bodového vedenia. Nasledoval oddychový čas v ktorom sme si pripomenuli veci, ktoré sme chceli dodržovať v obrane no a hlavne vyšší dôraz do zakončenia a dať do hry viac energie. Po tom v našej hre nastal obrat a už prvú štvrtinu sme dokázali vyhrať. V druhej štvrtine sme ďalej pokračovali v dobrom výkone hlavne v obrane, keď sme kolektívnou obrannou hrou dokázali eliminovať najlepšieho hráča a strelca hostí a tým sme udržali hosťujúci tím na polčasových 35 bodov a vytvorili sme si 15 bodový polčasový náskok. V druhom polčase sme udržali tempo hry v tretej štvrtine sme dovolili súperovi streliť len 11 bodov a náš náskok tým postupne narastal. V štvrtej štvrtine sme už udržali postupový výsledok, do hry sa zapojili aj ostatní hráči a zápas sme dohrali vo víťaznej pohode.

Chcem pogratulovať svojim hráčom, podali výborný kolektívny výkon. Dodržali veci na ktoré sme sa v tréningovom procese počas celého týždňa pripravovali. Družstvo s Rožňavy bolo pre nás počas oboch zápasov veľmi dobrým súperom a je fakt škoda, že tímy z 2. Ligy nehrajú celoslovenskú prvú ligu, ktorá by tým nabrala na kvalite a väčšej konkurencii.

My sa tešíme na ďalšie zápasy o Slovenský pohár. V treťom kole nás  čaká určite kvalitný súper.

Tréner: Karol Kučera

Do odvetného zápasu Slovenského pohára mužov sme nastúpili veľmi dobre, keď nám padli dve trojky a jedna strela za 2 body. Za stavu 11:5 si naši hráči mysleli, že nám padne všetko, ale opak bol pravdou. Vtedy náš súper využil naše zaváhanie a zúročil našu nepresnú hru a spravil si náskok o 4 body. Za tohto nepriaznivého stavu pre nás, 11:15, tréner zobral time-out, po ktorom naši hráči začali opäť dodržiavať taktické pokyny, čo sa zúročilo v dobre organizovanej hre a prvú štvrtinu sme vyhrali 24:18. Druhú štvrtinu sme pokračovali v našej dobre organizovanej hre a pomaly sme zvyšovali náskok, ktorý sa do polčasovej prestávky zvýšil na 15 bodov. Do tretej štvrtiny sme nastúpili veľmi dobre, kde sme nášmu súperovi nedali šancu na zvrat zápasu a našou húževnatosťou a organizovanou hrou sme túto štvrtinu vyhrali o 16 bodov. S pohodlným náskokom sme vstupovali do poslednej štvrtiny, kde sme si už víťazstvo nenechali ujsť a dostali šancu zahrať si aj ostatní hráči. Za odvedený výkon hráčom ďakujeme a tešíme sa z postupu do ďalšieho kola Slovenského pohára mužov, kde nás bude čakať opäť atraktívny súper. Chcem poďakovať aj fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť a vytvorili perfektnú domácu atmosféru, ktorá nám pomohla k dôležitému víťazstvu.

Vedúci družstva a hráč: Peter Kaňa