Dôležitý zápas o prvú štvorku chlapci zvládli, čo potvrdili aj v nedeľu

MŠK BK Žiar nad Hronom – Akademik PU Prešov 83 : 46 (14:15, 24:13, 20:4, 25:14)
Body: Maroš Vrtík (1 trojka) a Jaroslav Praženica po 20b., Maroš Minárik po 13b. (1 trojka), Tomáš Nemčok 8 b., Jakub Kádaši (1 trojka) a Martin Matejčík (1 trojka) po 6b., Tomáš Fábry 4b., Vadimír Kašša 3b. (1 trojka), Peter Kaňa 2b., Lukáš Tkáč 1b.
Hrali: Matej Košťál

V prvej štvrtine sme hrali trochu ustráchane, chlapci boli, po dlhšej dobe, v úlohe favorita a to nám zväzovalo ruky. V druhej štvrtine sme však zlepšili našu útočnú hru a polčas sme si udržali osembodový náskok. Najdôležitejším faktorom zápasu bol začiatok tretej štvrtiny, keď sme zlepšili hlavne tímovú obranu a natiahli sme náš náskok na 26 bodov. Súper nás chcel ešte zastaviť zónovou obranou, ale to sa mu už nepodarilo a zápas sme v dobrom tempe dohrali. Gratulujem chlapcom k víťazstvu, je pre nás dosť dôležité. Dúfam, že si aj Žiarsky divák prišiel na svoje a príde nás povzbudiť aj do ďalších zápasov doma 5. a 6. 12.2015 v sobotu zápas zo Žilinou a v nedeľu z Kežmarkom

 

MŠK BK Žiar nad Hronom – Slávia TU Košice 73 : 71 (30:11, 17:24, 10:25, 16:11)
Body: Jaroslav Praženica 14b., Maroš Minárik 13b. (1 trojka), Maroš Vrtík 12b. (1 trojka), Martin Matejčík 9b., Vadimír Kašša 7b. (1 trojka), Tomáš Nemčok 6b., Tomáš Fábry 5b., Róbert Rozim 4b., Jakub Kádaši 3b. (1 trojka)
Hrali: Matej Košťál, Peter Kaňa, Lukáš Tkáč

Dnes sme veľmi dobre otvorili zápas. Chlapci hrali koncentrovane, prechádzali rýchlo do protiútoku a v obrane sme dobre vypĺňali vymedzený priestor pod vlastným košom. Na konci 2. štvrtiny však súperovi hráči získali ľahké body po útočnom doskoku, čo ich nakoplo. Zle sme začali druhý polčas, keď sme viac ako 4 minúty nedali kôš, nepremenili sme množstvo striel z pod koša, dovolili sme súperovi vyrovnať a do konca aj viesť až rozdielom 8 bodov. Veľmi si cením, že aj napriek tomu sme sa dokázali dobrou obrannou hrou vrátiť do zápasu a v závere sme po taktickom výkone dosiahli cenné a dôležité víťazstvo na silným súperom.

Tréner: Karol Kučera