Dohrávka starších žiakov

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK ASK Slávia Trnava    98:46  (33:14, 59:22, 73:37)
Body: Tončík 32, Kňažko 23, Galko 13, Mihálka 12, Bielik 7, Mihálka 4, Fáber 5, Kvak 2

MŠK BK Žiar nad Hronom : BK Lokomotíva Sereď     64:98   (11:22, 31:60, 52:80)
Body: Tončík 23, Kňažko 10, Mihálka 9, Galko 9, Melaga 8, Bielik 3, Kvak 2
Hrali: Fáber

Starší žiaci nastúpili v posledných zápasoch tohto roka pre zranenia a choroby vo veľmi  oklieštenej zostave. Všetkých osem zdravých hráčov podalo v oboch zápasoch veľmi sympatický výkon.

Trnava išla v začiatku zápasu dvomi rýchlymi košmi do vedenia.  Žiarčania však našťastie rýchlo zapli na plné obrátky a nasledovala šnúra 25 bodov pre domácich. Chlapci veľmi dobre bránili a získavali jednu loptu za druhou.  V útoku boli hlavne spod koša veľmi efektívni a pokiaľ aj niečo vypadlo, veľmi dobre sa  im darilo aj doskakovanie. Len slabšia streľba z poľa im zabránila nastrieľať súperovi „stovku“.  Pozitívne je, že si všetci poriadne zahrali a každý sa dokázal na ihrisku aj bodovo presadiť.

V nedeľu už čakal na starších žiakov súper o dve triedy kvalitnejší. Sereď nás dokázala na jej palubovke pri našom kompletnom zložení poraziť o 60 bodov. S malou dušičkou preto vybehli všetci ôsmi chlapci už na rozcvičku a rovnako vstúpili aj do zápasu. Za ich výkon  ich však treba  nakoniec jednoznačne pochváliť!  Postupne sa dokázali proti kvalitnému súperovi presadiť. Hlavne druhý polčas, napriek značnému úbytku  našich síl, bol z našej strany celkom vyrovnanou partiou. So súperom, na ktorého sme momentálne v rýchlosti aj agresivite prikrátki aj v plnej zostave, sme v určitých fázach hry odohrali veľmi dobrý zápas s prijateľným skóre.

Všetci ôsmi chlapci si za svoj výkon v oboch dohrávaných zápasoch, posledných v tomto roku, zaslúžia veľké poďakovanie. Za výkony, snahu  a súdržnosť v tomto roku chceme obaja tréneri poďakovať ale všetkým našim hráčom, ktorým sa od jari viac-menej každodenne venujeme.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Martin Šály

Foto: Jana Kartíková

neboli nájdené žiadne obrázky