Darované víťazstvo

IMC SLOVAKIA Považská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom 81:77 (20:23, 17:22, 28:22, 16:10)
Body: Minárik Maroš 20b.(2 trojky), Vrtík Maroš 17b., Rozim Róbert 16b., Kašša Vladimír 7b., Fábry Martin 7b., Fábry Tomáš 6b., Tkáč Lukáš 2b., Farkaš Marek 2b.,
Hrali: Kaňa Peter, Skladan Štefan,

Naši muži po posledných dvoch vysokých prehrách siahali v Považskej Bystrici po víťazstve. Celý zápas sme boli o krok vpredu a udržiavali sme si počas prvého polčasu 6-10 bodový náskok. Bohužiaľ nepodarilo sa nám odskočiť na vyšší rozdiel a v tretej štvrtine, kedy naši podkošoví hráči mali po 4 fauly, nastal pre nás problém. Po zbytočných stratách na konci tretej štvrtiny nás súper dotiahol na rozdiel 2 bodov. Napriek tomu sme si ešte do polovičky záverečnej štvrtiny dokázali vytvoriť 6 bodové vedenie. Veľká škoda, že sme v posledných minútach nepremenili 4 otvorené strely a 2-krát sme stratili loptu po zlých prihrávkach. Takto sme súperovi darovali víťazstvo, čo je pre naše mladé družstvo veľká škoda.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály

 

MBK ŽU Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 102:82 (30:25, 13:24, 27:17, 32:16)
Body: Rozim Róbert 27b., Vrtík Maroš 23b., Kašša Vladimír 11b., Nemčok Tomáš 9b., Minárik Maroš 8b., Fábry Tomáš 4b.,
Hrali: Skladan Štefan, Kaňa Peter

Aj dnes naši chlapci podali dobrý výkon a siahali po víťazstve. Až do 36 minúty sme hrali výborný zápas s dobrou obranou a úspešným útokom. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, no v 1. štvrtine sme dostali veľa bodov, hlavne od podkošovej dvojice súpera Šoška  a Mereš. Druhú štvrtinu naši vysokí hráči zlepšili obranu a začali sme hrať výbornú kolektívnu obranu z výpomocami čo nám prinieslo až 6 bodový náskok na konci prvého polčasu. Aj druhý polčas bol zápas vyrovnaný a my sme si udržiavali mierny náskok . Od 36 minúty sme však neboli úspešný v otvorených streleckých pozíciách a naopak hráč  domácich, Rožánek  nás v závere zasypal množstvom úspešných striel a strhol víťazstvo na stranu  Žiliny. Záver zápasu sa už len dohrával a snažili sme sa znížiť narastajúci náskok Žiliny, ale to sa nám už nepodarilo. Konečný výsledok však je pre nás až moc krutý, po dobrom výkone sme si určite nezaslúžili prehrať až o 20 bodov.

Za oba zápasy počas víkendu patrí hráčom poďakovanie za vysoké nasadenie v hre. Tešíme sa už na domáce zápasy , ktoré nás čakajú 12. – 13. marca 2016. Veríme, že nás príde povzbudiť čo najviac žiarskych priaznivcov.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály

Invalid Displayed Gallery