Bronzový starší minižiaci

Starší mini žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom sa v dňoch 31.5. – 2.6.2019 zúčastnili finálového turnaja o Majstra Slovenska v Prievidzi. Zastúpenie na turnaji mali Inter Bratislava, BSC Bratislava, 1. BK Michalovce, BA Čaňa a domáca MBA Prievidza.

V piatok ráno Žiarčania nastúpili na prvý zápas proti BA Čaňa. Bol to pre nás neznámy súper a nevedeli sme,čo od neho môžeme očakávať. V zápase sme sa pomaly rozbiehali a dovolili súperovi vyhrať prvú štvrtinu o 2 body. V druhej štvrtine sa naša hra výrazne zlepšila a hlavne zrýchlila. Chytili sme dobré tempo hry, ktoré sme udržali až do konca zápasu a pripísali si prvá body za výhru.

Druhý piatkový zápas proti BSC Bratislava bol po celý čas vyrovnaný. Ani jeden zo súperov sa nedokázal odtrhnúť na viac ako 4 body. Počas celého zápasu sa nám nedarilo premieňať šance z pod košaa viazla aj presná prihrávka. Naopak chlapcom sa darilo na čiare trestných hodov. Po fauloch súpera dokázali úspešne premeniť 14 zo 17 pokusov. Až v závere poslednej štvrtiny sme šnúrou šiestich bodov zlomili zápas v náš prospech a výhra 56:47 všetkých potešilaa motivovala na ďalší zápas.

V sobotu ráno nás čakal kvalitný súper Inter Bratislava. Už pred zápasom plné tribúny naznačovali, že to bude výborný zápas plný športových výkonov a emócií. Počas prvej štvrtiny sme ani raz nedostali do vedenia a museli sme súpera doťahovať. V druhej štvrtine pokračovala naša stíhacia jazda a skóre sa začalo prelievať z jednej strany na druhú. V posledných 3 minútach sme výbornou obranou nedovolili súperovi skórovať a z následných rýchlych protiútokov sme si vypracovali zaslúžené sedem bodové vedenie. Cez polčas sme si prízvukovali, že zápas ešte nie je vyhratý a musíme ďalej pokračovať v našej dôslednej obrane a rýchlym prechodom dopredu. Tretia štvrtina bola v réžii Interu, kde nám postupnými krokmi znižoval náš náskok. Po tretej štvrtine svietilo na tabuli skóre 55:55. Do poslednej štvrtiny lepšie vstúpil Inter a 4 minúty pred koncom viedol o 6 bodov. Tento stav nás nezlomil a z náskoku sme pomalými krokmi súperovi ukrajovali. Minútu pred koncom zápasu sme vyrovnali na 67:67 a 30 sekúnd pred koncom sme išli do vedenia 69:67. Následne hneď z ďalšieho útoku súper vyrovnal a dráma pokračovala. Po našom oddychovom čase sme zahrali nakreslenú akciu a Horváth strelou s pod koša rozhodol zápas v náš prospech 71:69.

Do poobedňajšieho zápasu proti 1.BK Michalovce sme išli s cieľom spraviť čo najväčší náskok, aby sme mohli prestriedať všetkých 22 hráčov. Zápas sme mali od úvodu pod kontrolou a prvý polčas sme vyhrali 36:20. V druhom polčase sme pokračovali v dobrej obrane a následnom premieňaní rýchlych protiútokov. Cieľ sa nám podarilo splniť a všetci hráči cítili, aké to je hrať na finálovom turnaji.

V nedeľňajšom zápase proti domácim MBA Prievidza sme mali všetko vo svojich rukách. Víťazstvo nám zaručovalo titul majstra Slovenska a akákoľvek prehra 2-3 miesto. Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane, kopili sme veľké množstvo technických priestupkov. Aj keď sme si dokázali vypracovať šancu na ľahké zakončenie lopta nám vypadla z rúk, čo vyplývalo z našej nervozity. Prvú štvrtinu sme prehrali o 17 bodov a súper bol na koni. V druhej štvrtine sme zlepšili našu hru. Dokázali sme hrať celú štvrtinu vyrovnanú, ale náskok sa nám nepodarilo znížiť. Cez polčas sme si povedali, že ešte nič nie je stratené v takejto kategórii 20 bodov nič neznamená. Do tretej štvrtiny nastúpilo iné družstvo, čo sa odzrkadlilo hlavne v obrane. Žiarčania začali lepšie brániť, čo sa prejavilo aj v útoku a vo výsledku tretej štvrtiny, ktorú vyhrali. Súpera stiahli na 15 bodov, keď našu stíhaciu jazdu prerušilo zranenie Barcíka a následné vyfaulovanie Juhásza. V poslednej štvrtine sme už nemali dostatok síl po náročnom turnaji niečo so zápasom zmeniť aj keď sme ju znova vyhrali na konečný zvrat to nestačilo. Konečné skóre 65:48 nám prisúdilo tretie miesto.

Počas záverečného ceremoniálu boli ocenení aj naši hráči. Do najlepšej päťky turnaja sa prebojovali Filip Horváth a Matúš Zlocha. Jakub Barcík bol ocenený ako najlepší hráč tímu a Filip Horváth ako najlepší strelec trestných hodov.

Na záver celej sezóny sa chcem poďakovať hráčom za svoju pracovitosť počas tréningov a odvedené výkony počas zápasov. Jurajovi Horváthovi, Jánovi Valentovi a Karolovi Tapferovi za pomoc v tréningovom procese na úkor svojho voľného času. Nášmu fotografovi Jánovi Chrobákavi vďaka ktorému budeme mať pamiatku na všetky sezónne zápasy. Všetkým, ktorí pri nás stáli počas celej sezóny. ĎAKUJEME!

BA Čaňa – MŠK BK Žiar nad Hronom 33:44 (19:24)
Body: Horváth Filip 11, Valent Matej 6, Zlocha Matúš 6, Barcík Jakub 5, Juhász Bruno 5, Roško Roderik 5, Herich Adam 3, Ďurčov Ján 2, Huraj Alex 1.
Hrali: Chrobák Jakub, Barniak Martin, Tapfer Jakub.

MŠK BK Žiar nad Hronom – BSC Bratislava 56:47 (24:22)
Body: Horváth Filip 20, Barcík Jakub 14, Herich Adam 6, Valent Matej 4, Juhász Bruno 4, Roško Roderik 4, Zlocha Matúš 4.
Hrali: Huraj Alex, Chrobák Jakub, Barniak Martin.

BK Inter Bratislava – MŠK BK Žiar nad Hronom 69:71 (33:40)
Body: Horváth Filip 27, Barcík Jakub 11, Zlocha Matúš 11, Herich Adam 8, Huraj Alex 5, Valent Matej 3, Roško Roderik 2, Juhász Bruno 2, Ďurčov Ján 2.