Basketbalisti na sústredení v Banskej Štiavnici

Do letnej prípravy na novú súťažnú sezónu 2021/2022 už naplno vstúpili aj hráči BK MŠK Žiar nad Hronom. V dvoch turnusoch, najskôr starší žiaci a kadeti a potom žiaci a minižiaci, si vyskúšali úplne nové športoviská najmodernejšej školy v strednej Európe, súkromnej základnej školy GULIVER v Banskej Štiavnici. Táto škola len od septembra spúšťa svoju prevádzku a jej najmenší žiačikovia po dohode s majiteľom a vedením školy sa spolu so všetkými žiarskymi školami zapoja do Žiarskej basketbalovej mikroligy (ŽBM). Dobrá spolupráca vyústila do možnosti pre našich hráčov využiť a vlastne aj otestovať ako prví krásnu telocvičňu a vonkajší športový areál s atletickou dráhou, dvomi ihriskami a workoutovým ihriskom. Chlapci si všetky športoviská dostatočne užili, v priebehu 7 dní odtrénovali dvojfázovo množstvo náročných herných aj kondičných tréningov. Keďže vnútorný bazén školy ešte nie je naplno v prevádzke, majiteľ školy vozil všetkých hráčov podľa požiadavky na svoje náklady veľkým autobusom do Sklených Teplíc na termálne kúpalisko. Už teraz môžeme prezradiť, že spolupráca školy a klubu bude pokračovať ako v ŽBM tak aj v organizovaní takýchto letných sústredení každý rok. Veľké poďakovanie patrí vedeniu školy GULIVER a určite aj vedeniu Strednej odbornej školy služieb a lesníctva v Banskej Štiavnici, ktorá poskytla všetkým basketbalistom k dispozícii svoj moderný internát s novo zariadenými izbami a modernou kuchyňou a jedálňou. 

Prvého turnusu pod vedením trénerov Karola Kučeru a Juraja Horvátha a ich asistentov Samuela Horvátha a Jakuba Šveca sa v dňoch 9.-15.8.2021 zúčastnilo 21 starších hráčov. Druhý turnus v dňoch 16.-22.8.2021 viedli tréneri Marek Baláž a Norbert Nagy, asistovali im Patrik Ďurica, Ondrej Kosztolányi, Jakub Švec a prezident klubu Štefan Muha. Tohto turnusu sa zúčastnilo až 34 mladších hráčov klubu. V týchto dňoch už všetky tímy BK pokračujú v letnej príprave vo svojich domovských stánkoch, ZUS aréne a telocvični II.ZŠ. Všetky tímy sú už prihlásené do súťaží SBA, starší žiaci budú hrať aj prestížnu medzinárodnú CEYBL a kadeti EYBL. Muži sa okrem 1.ligy prihlásili aj do Slovenského pohára, kde narazia hneď na veľmi zvučného súpera, extraligovú Handlovú. Hráči, priaznivci a fanúšikovia klubu sa tak môžu tešiť na množstvo kvalitných zápasov.

Vedenie klubu sme sľúbili, že budeme pre našich hráčov a trénerov zabezpečovať tú najvyššiu dostupnú kvalitu pre tréningový proces aj zápasy. Letné sústredenie, aké ešte žiarski basketbalisti nezažili, ale napríklad aj veľký nákup a výmena všetkých lôpt v klube za najkvalitnejšie lopty na trhu, s ktorými sa hralo aj na letných olympijských hrách v Tokiu, sú zatiaľ len malou ukážkou toho, kam chceme žiarsky basketbal smerovať. Rozbiehame množstvo projektov. Okrem ŽBM napríklad aj novú basketbalovú prípravku pod vedením vyštudovaných a vysoko kvalifikovaných trénerov. Aj týmto všetkých chlapcov aj dievčatá 1.stupňa ZŠ, ktorí chcú športovať a súťažiť, sem srdečne pozývame.

Norbert Nagy, športový riaditeľ BK MŠK Žiar nad Hronom